Obecnie 178 forumowiczów jest online
Obecnie 178 forumowiczów jest online
Ktoś inny zgłosił prawo do właśności Twojej firmy? Tu dowiesz się, jak je odzyskać.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Usunięcie konta na innym zlikwidowanym portalu

Nowicjusz ✭ ✭

Witam,

oprócz wizytówki mojej firmy, której jestem właścicielem istnieje jeszcze  inna, już nieaktualna wizytówka na obcym portalu, który nas reklamuje na swojej podstronie.

Problem polega na tym, że owa firma przestała istnieć, nie odpowiadają na telefony i maile, mimo że ich strona nadal jest widoczna w sieci. Ponieważ nie posiadam dostępu do tego konta - nie mam praktycznych możliwości na jego usunięcie.
Zamieszczona u nich wizytówka mojej firmy podaje nieaktualne dane, brak nr telefonu, godzin otwarcia czy  przestarzałe zdjęcia nie oddające aktualnej rzeczywistości.

A więc są w necie 2 wizytówki mojej firmy - obecna, aktualna i inna wprowadzająca klientów w błąd.

Proszę o podpowiedź, jak z tego wybrnąć aby usunąć nieaktualną wizytówkę,reklamującą nas na innym portalu ?

Pozdrawiam

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Najlepszy Współtwórca

Witaj,

Niestety musisz skontaktować się z tamtą firmą. Poczytaj:

https://support.google.com/websearch/troubleshooter/3111061?hl=pl

Pozdrawiam,

Jacek

Profesjonalista ✭ ✭

Zgłoś duplikacje, kliknij zaproponuj zmianę i zaznacz usuń - w powodze zaznacz duplikat innego miejsca

Pozdrawiam serdecznie,
Rafał Dziurowicz

Nowicjusz ✭ ✭

To bardzo rozsądne wyjście. Dziękuję serdecznie. Nie wiem tylko w jaki sposób mam tę duplikację zgłosić?
Czy mógłby Pan podpowiedzieć? :-)

Najlepszy Współtwórca

@brynio100

Wizytówkę na portalu trzeba usunąć na tym portalu.

A jeśli chodzi o to, że macie trzecią wizytówkę z jeszcze inną nazwą na Mapach Google (nie ważne czy zweryfikowaną, czy nie) to trzeba znaleźć ja na Mapach Google, kliknąć Zaproponuj zmianę i kliknąć, że firma jest zamknięta i coś zaproponować jako powód zamknięcia. Duplikat przy innej nazwie to moim zdaniem słaby powód, lepiej wybrać inny powód, np. "Nie istnieje" jeśli faktycznie taka nazwa nie istnieje.

Pozdrawiam,

Jacek