Obecnie 212 forumowiczów jest online
Obecnie 212 forumowiczów jest online
Ktoś inny zgłosił prawo do właśności Twojej firmy? Tu dowiesz się, jak je odzyskać.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Przekazywanie praw do zarządzania

Nowicjusz ✭

Witajcie,

Piszę z takim dość technicznym pytaniem. Jestem współwłaścicielem konta firmowego i chciałabym poprosić oddziały mojej firmy, które mają już pozakładane wizytówki o przekazanie mi praw do zarządzania nią. Czy przy dodawaniu menedżera powinni wpisać mój adres email, który podpięty jest pod konto firmowe, czy coś innego? Chciałabym uniknąć sytuacji, kiedy przekażą prawo admina na moje konto prywatne, zamiast na firmowe.

Z góry dziękuję za informację!

Pozdrawiam

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Dot.: Przekazywanie praw do zarządzania

Najlepszy Współtwórca

Hej,

Powinni wpisać ten adres konta Google którego chcesz używać do zarządzania tymi wizytówkami. Wyloguj się z Google. Wyczyść pliki cookies, zaloguj się na to konto do panelu kont marki: https://myaccount.google.com/brandaccounts Sprawdź, że o to konto Ci chodzi, a potem podaj im nazwę (podstawowy adres mailowy) tego konta, które ma służyć do zarządzania.

Pozdrawiam,

Jacek

Najlepszy Współtwórca

Hej,

Powinni wpisać ten adres konta Google którego chcesz używać do zarządzania tymi wizytówkami. Wyloguj się z Google. Wyczyść pliki cookies, zaloguj się na to konto do panelu kont marki: https://myaccount.google.com/brandaccounts Sprawdź, że o to konto Ci chodzi, a potem podaj im nazwę (podstawowy adres mailowy) tego konta, które ma służyć do zarządzania.

Pozdrawiam,

Jacek

Nowicjusz ✭

Jacku, 

Serdecznie dziękuję za odpowiedź. Dla sprostowania, rozumiem, że konto firmowe to nie to samo co konto marki? trzeba coś dodatkowego założyć?

Pozdrawiam,

KP

Najlepszy Współtwórca

@Katarzyna P

To taki specjalny rodzaj konta do któregi logujesz się kontem osobistym Google (prywatnym albo firmowym, to zależy od Ciebie). Tutaj poczytasz więcej:

https://support.google.com/accounts/answer/7001996

Pozdrawiam,

Jacek

Profesjonalista ✭ ✭

@Jacek N Kozioł Czy i jak jest sens przeniesienia z konta prywatnego na konto firmowe?

Pozdrawiam serdecznie,
Rafał Dziurowicz

Nowicjusz ✭

Jacku,

A czy jak mam już konto firmowe to mogę "dołączyć" do niego konto marki? Niestety nie znajduję odpowiedzi na to pytanie w tych instrukcjach.

Pozdrawiam!

KP

Najlepszy Współtwórca

@Katarzyna P

Zakładam, że konto firmowe to po prostu konto Google, którego używasz do celów firmowych. W odróżnieniu od konta Google ściśle prywatnego. Nie ma problemu - możesz konto marki prowadzić na firmowym koncie Google.

@RafalDziurowicz

A właściwie czemu nie? Możesz mieć kilka kont Google. Nie musisz mieć jednego konta. Choćby by zarządzać Adwords i MCK samo Google doradza by robić to na oddzielnych kontach to czemu tu nie mieć dwóch, albo i więcej kont? Jak miałeś wielu klientów do zarządzania wizytówkami niezbiorczymi to byłeś zmuszony zakładać kolejne konta bo na jednym nie można było zarządzać więcej niż setką wizytówek (łącznie jako właściciel i menedżer). Nie wiem jak jest teraz po zmianach. Nie zdziwię się jak ograniczenia nadal funkcjonują.

Pozdrawiam,

Jacek