Obecnie 212 forumowiczów jest online
Obecnie 212 forumowiczów jest online
Ktoś inny zgłosił prawo do właśności Twojej firmy? Tu dowiesz się, jak je odzyskać.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Przejęcie własności nad wizytówką mojej firmy w google

Nowicjusz ✭

Witam!
Kilka lat temu firma, która tworzyła dla mnie stronę internetową stworzyła również moją wizytówkę Google. Założył to pracownik tej firmy ( i jest przypisany jako właściciel wizytówki do dziś) , który w żaden sposób nie jest z moją firmą w chwili obecnej związany.  Przez kilka lat nie widziałem potrzeby posiadania własności do tej wizytówki (był to mój duży błąd). Jakiś czas temu jak chciałem wprowadzić aktualne zdjęcia zauważyłem potrzebę posiadania własności do wizytówki. Obserwując support zweryfikowałem dostęp, poprosiłem o udzielenie mi uprawnień właściciela, jednak zostało mi przydzielone tylko funkcja menedżera ds. komunikacji.

Zweryfikowałem kto posiada właściwość do wizytówki skontaktowałem się z tą firmą ale w/w firma robi mi ogromne problemy nad przekazaniem jej. Zastawiają się urlopem, faktem że osoba ta już nie pracuje, informacją że nie mają dostępu do konta, ogólnie firma robi wszystko co w ich mocy by nie oddać mi mojej własności.

Kontaktowałem się z tą sprawą z wsparciem google poproszono mnie bym wypełnił formularz podszywanie się i na tym się zatrzymałem. Otrzymałem taką odpowiedź:

„Zapoznaliśmy się z Twoim zgłoszeniem dotyczącym podszywania się pod inne osoby i z przykrością musimy poinformować, że zgłosiłeś raport w złym miejscu lub skorzystałeś z niewłaściwej procedury w naszym narzędziu do rozwiązywania problemów. Prześlij raport ponownie w odpowiednim miejscu lub odwiedź Centrum pomocy, by znaleźć odpowiednią ścieżkę raportowania.”

Proszę o pomoc. Gdyż walczę z tematem bardzo długo i po dzisiejszej rozmowie z w/w firmą gdy otrzymałem informację, że oni nie mają dostępu do tego meila ( który jest ustawiony jako właściciel) ręce mi opadły. Generalnie mam tej firmy dość widzę że się nie dogadamy. Jakie kroki poczynić??

Pozdrawiam

K. Witczak

Odpowiedź eksperta 1verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Gama W
lutego 2017

Dot.: Przejęcie własności nad wizytówką mojej firmy w google

Najlepszy Współtwórca

To poniżej to tylko moja prywatna opinia, zrobisz jak będziesz uważał, ja nie ponoszę odpowiedzialności za to, co zrobisz.

Skontaktuj się pisemnie (mail) z pomocą Google Moja Firma i napisz, że jesteś menedżerem ale chcesz przejąć własność, ale masz problem z kontaktem z obecnym właścicielem. Powołaj się na to, że narusza to wytyczne: https://support.google.com/business/answer/3038177

Poproś ich by Ci pomogli bo ktoś narusza te wytyczne (nie chce Ci przekazać własności) lub CHOĆBY poinformowali, czy to konto (właściciela) jest aktywne. Jeśli jest aktywne, a oni Ci mówią, że nie mają dostępu - pogadaj z prawnikiem..

Pozdrawiam,

Jacek

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Gama W
lutego 2017

Dot.: Przejęcie własności nad wizytówką mojej firmy w google

Najlepszy Współtwórca

To poniżej to tylko moja prywatna opinia, zrobisz jak będziesz uważał, ja nie ponoszę odpowiedzialności za to, co zrobisz.

Skontaktuj się pisemnie (mail) z pomocą Google Moja Firma i napisz, że jesteś menedżerem ale chcesz przejąć własność, ale masz problem z kontaktem z obecnym właścicielem. Powołaj się na to, że narusza to wytyczne: https://support.google.com/business/answer/3038177

Poproś ich by Ci pomogli bo ktoś narusza te wytyczne (nie chce Ci przekazać własności) lub CHOĆBY poinformowali, czy to konto (właściciela) jest aktywne. Jeśli jest aktywne, a oni Ci mówią, że nie mają dostępu - pogadaj z prawnikiem..

Pozdrawiam,

Jacek

Przejęcie własności nad wizytówką mojej firmy w google

Profesjonalista ✭ ✭

Lub napisz do tej firmy list "Wezwanie do zwrotu prawa własności intelektualnej" pod groźbą dochodzenia roszczenia odszkodowawczego - u mnie taki list zadziałał :-)

Pozdrawiam serdecznie,
Rafał Dziurowicz