Obecnie 200 forumowiczów jest online
Obecnie 200 forumowiczów jest online
Ktoś inny zgłosił prawo do właśności Twojej firmy? Tu dowiesz się, jak je odzyskać.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Prawo wlasnosci adresu i przejecie przez kogos prawa wlasnosci

Nowicjusz ✭

Jestem wlascicielem firmy od roku 2008. Od roku 2011 posiadam wizytowke w Google Maps, ktora zostala mi bezpodstawnie i bez weryfikacji dokumentow wylaczona przez Firme Google. Rozumiem, ze pod jednym adresem moze byc jedna wizytowka, ale nie rozumiem dlaczego posiadajac dokumentacje Urzedu Patentowego, Urzedu Miasta i wielu innych instytucji - w tym prawo najmu nieruchomosci jako wylaczny wlasciciel biznesu - moja wizytowka zostala wylaczona?

W tym samym budynku wynajmuje pomieszczenie podwykonawcy, firmie 1 osobowej. Macierzysta wlasnoscia i firma z wylacznymi prawami jest moja firma, a nie dzialanosc podwykonawcy. Osoba trzecia tzw. AnonimXXX dokonal modyfikacji mojej wizytowki, zmieniajac ja na inne dane po czym firma Google to zatwierdzila, tym samym wylaczyla moja wizytowke. Prosze o wyjasnienie tego incydentu, zanim sprawa zostanie skierowana na droge sadowa, poniewaz to dzialanie generuje straty dla mojej firmy. Kontakt z dzialem Google Local Help Desk nie jest mi pomocny. Firma, ktora przejela moja wizytowke nie ma nawet zadnego pisma potwierdzajacego prawa do nieruchomosci i adresu! Prosze o kontakt do Zarzadu Google Maps w Polsce, poniewaz nie moge nigdzie takiego znalezc. Formularze nie pozwalaja na wyslanie dokumentow i skanow. Kontakt telefoniczny graniczy z cudem, poniewaz pod numerem +48 12 6815300 nikt nie odbiera.

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Dot.: Prawo wlasnosci adresu i przejecie przez kogos prawa wlasnosci

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

Najlepiej będzie skontaktować się z działem supportu Google Moja Firma i na spokojnie z nimi porozmawiać. Wszystko się da załatwić, tylko trzeba to wyjaśnić.

Karolino wejdź tutaj https://support.google.com/business/?hl=pl#topic=4539639 i skorzystaj z możliwości Skontaktowania się - prawa strona ekranu. Wybierz odpowiedni temat. Sugeruje np. Informacje o firmie i zmiany >> Inny problem i poproś o kontakt

Sprawa jest może nawet bardziej prosta. Fakt, weryfikacja odbywa się przez wysłanie na adres firmy kartki z pinem. Wynajmujący Twój lokal wykorzystał to. Zacząłbym od rozmowy z tą osobą.

Dominik Myślak

Najlepszy Współtwórca
Witaj Karolina,
Pod jednym adresem może być kilka, a nawet kilkaset wizytówek (duże biurowce).
Przejąć czyjś ZWERYFIKOWANY wpis wcale nie jest tak prosto - nie wystarczy tylko prośba o przesłanie PINu na adres,
właściciel wpisu otrzymuje pełne informacje o tym, że ktoś próbuje wpis przejąć i MUSI WYRAZIĆ NA TO ZGODĘ.
Żądasz wyjaśnień tymczasem nie podajesz żadnych szczegółów, które pozwalają na sprawdzenie tego jak wygląda sytuacja
- np. czy wpis jest zweryfikowany, czy nie naruszał zasad Google itd...
Nie wiadomo nawet co rozumiesz pod pojęciem "wyłączyła wizytówkę" - przestała się wyszukiwać na mapach czy tylko wyświetlać bez wyszukiwania?
Zastanawiam się też czy mylnie nie interpretujesz faktu, że ktoś dodał niezależnie zweryfikowaną wizytówkę, bez żadnego związku z Twoją.
Wobec tego, że nie podajesz ŻADNYCH konkretów (nazwa, adres), JEDYNĄ drogą jest kontakt z działem pomocy Google Moja Firma w sposób opisany przez Dominika.
Nie ma czegoś takiego jak Zarząd Google Maps w Polsce. Dzwonienie pod numery biur Google w Polsce też nic Ci nie da - zostaniesz odesłana albo tutaj na forum albo do kontaktu z pomocą Google Moja Firma, który to sposób kontaktu opisał Ci Dominik.

Pozdrawiam,
Jacek

Nowicjusz ✭
Problem polega na tym, ze moja wizytowka byla przez kilka lat aktywna. W miedzy czasie, kilka tygodni temu, pojawila sie wizytowka nowej osoby/firmy. Ta osoba zalozyla sobie konto Moja Firma i utworzyla wizytowke. Pod tym samym adresem, czyli w moim budynku. W tym samym czasie, osoba trzecia, ktos kto ma pseudonim Anonimxxx wybrala opcje "zaproponuj zmiany" i zmienila moja wizytowke (nazwa firmy, adres strony www i numer telefonu) na swoja dzialalnosc. Jedynie nie zostaly wykasowane zdjecia i przedstawiaja moj biznes. Moderatorzy Google Maps zaakceptowali ta zmiane - nie wiem na jakiej podstawie? Najlepsze jest to, ze mam udokumentowane zdjecia, kiedy i jak nastapila zmiana. Zaluje, ze tych zdjec nie moge tu pokazac/wkleic. Zalozylam nowa druga swoja wizytowke i mimo weryfikacji na podstawie kodu pin xxxxxx wizytowka jest wylaczona. Napisalam do firmy Google przez formularz. W ramach odpowiedzi konsultanta z Local-Help Google opisalam szczegolowo problem i wyslalam zdjecia z data dokonanych zmian przez Anonimxxxx oraz opisalam problem. Pokazalam/wyslalam zdjecia, ze nie przedstawiaja innego biznesu, tylko moj, natomiast dane sie nie zgadzaja. Wyslalam nawet zdjecie lokalu z szyldem i z moim logo. A oto odpowiedz konsultanta z Google:

Witam ponownie,
Dziękuję za kontakt z Google Moja Firma.
W takiej sytuacji, jak wspomniałem w poprzedniej wiadomości na Mapach Google może widnieć tylko jedna wizytówka, mimo faktu, że są w tym lokalu prowadzone dwie działalności.

Jednak nie posiadam takich narzędzi, które pozwoliłyby mi na przywrócenie Pani wizytówki. Natomiast będę mógł ponowić zgłoszenie do działu technicznego z prośbą o jej przywrócenie
w momencie, gdy zostanie usunięta wizytówka firmy "xxx" z konta użytkownika, który ją stworzył. Oczywiście Pani na swojej wizytówce będzie mogła wtedy zamieścić informację o tej drugiej działalności w kategorii "o firmie".
Kolejny sposób to wyedytowanie informacji o firmie na tej wizytówce, która aktualnie jest na Mapach Google, czyli "xxx" na nazwę Pani firmy itd. oraz nadanie Pani najpierw uprawnień menadżera a po upływie 24 godzin od zaakceptowania przez Panią takiego uprawnienia obecny właściciel będzie mógł zmienić poziom Pani uprawnień na właściciela tej wizytówki. Aby nadać takie uprawnienia proszę kierować się krokami zawartymi tutaj (link).

Nowicjusz ✭
To jest poprzednia wiadomosc od konsultanta z firmy Google:

Witam serdecznie,
Dziękuję za kontakt z Google Moja Firma.

Zgodnie z ostatnią wiadomością, którą do Pani przekazałem sprawę do działu technicznego z prośbą o przywrócenie wizytówki na Mapy Google. Otrzymałem odpowiedź od tego zespołu z informacją, iż w tej samej lokalizacji jest utworzona wizytówka firmy: "xxx" i istnienie tej firmy w tej lokalizacji potwierdza również zdjęcie, które od Pani otrzymałem.

Zgodnie z zasadami Google, może być utworzonych kilka wizytówek dla jednej lokalizacji tylko jeżeli każda z firm posiada swoje osobne wejście do lokalu w tej samej lokalizacji. Natomiast w sytuacji, która jest widoczna w Pani przypadku można na jednej z wizytówek w opisie o firmie zaznaczyć, że funkcjonuje również druga firma i oferuje określone usługi pod tym samym adresem.

Mam nadzieję, że powyższe informacje okażą się pomocne.
Jeśli mógłbym jeszcze w czymś pomóc lub dokładniej wyjaśnić sprawę, bardzo proszę o informację w odpowiedzi na tego maila.
Mamy również możliwość kontaktu telefonicznego. W tym celu będę wdzięczny za podanie kontaktowego numeru telefonu.
W przypadku nowego zapytania najszybszym sposobem zgłaszania problemów jest wypełnienie formularza kontaktowego w naszym internetowym Centrum pomocy. Prosimy o wypełnianie powyższego formularza w przypadku każdego nowego zapytania, aby usprawnić proces rozwiązywania zgłaszanych kwestii.

Może Pan otrzymać email z ankietą związaną z interakcją z działem Google Moja Firma. Będziemy wdzięczni za opinie, które pomogą nam ulepszyć obsługę klienta.

Pozdrawiam serdecznie,

Nowicjusz ✭
Nie rozumiem, dlaczego zostala wylaczona moja wizytowka, jezeli byla pierwsza w systemie i byla zweryfikowana od roku 2011? Na jakiej podstawie anonimowy uzytkownik mogl dokonac zmiany, zmieniajac nazwe firmy, numer telefonu i adres strony (w mojej wizytowce)? Dlaczego nikt nie zweryfikowal tej zmiany? Owszem na budynku - obok mojego szyldu pojawil sie nowy szyld, to jest firma, zupelnie nie zwiazana z moimi uslugami, jest to osoba, ktora tylko podnajmuje pomieszczenie w moim budynku. Ta osoba nie ma zadnych dokumentow przynaleznosci do tego adresu, nie ma zadnych udokumentowanych praw do tego adresu czy rachunkow za licencje, energie itd. Wszystkie licencje, prawo uzytkowe i glowna dzialalnosc, ktora stanowi moja wlasnosc naleza do mnie od roku 2011. Zatem na jakiej podstawie osoba trzecia ma wplyw na zmiane czyjegos profilu, przejecie praw wizytowki?! Na jakich zasadzach moderator Google zatwierdza takie zmiany, jezeli widac na wizytowce, ze zdjecia przedstawiaja moj biznes i moje wnetrze lokalu a dane tycza sie innego biznesu? Dlaczego przywrocenie moich danych uzyskuje odpowiedz odmowna, jezeli na zdjeciach mam dowod, kiedy i kto dokonal zmiany online? (Historia zmian wizytowki). Dlaczego moja wizytowka jest wylaczona a dziala wizytowka, ktora byla przejeta przez Anonimxxx? Czy mozna to wyjasnic? Jak widac jest to powazny problem dla pracownikow firmy Google. Jakim prawem dzialanie osoby trzeciej eliminuje dzialanie zweryfikowanej wizytowki firmy, ktora jest firma macierzysta pod tym adresem i w tym budynku?

Nowicjusz ✭
Z drugiej strony: Jezeli jest budynek z 1 glownym wejsciem i w tym budynku jest np 8 pomieszczen. 3 z nich moge np podnajac innym podmiotom/podwykonawcom to rozumiem, ze tym samym trace prawo wlasnosci i wyswietlania swojej wizytowki? Tylko dlatego, ze 1 z wynajmujacych u mnie 1 pomieszczenie przejal w dziwnych okolicznosciach prawo do wizytowki w Google Maps? W dodatku dzialania tej osoby spowodowaly wylaczenie mojej wizytowki? Na podstawie jakiego prawa? Na podstawie jakiej weryfikacji? Jezeli glowny biznes i glowne prawo do uzytkowania lokalu jest moje? Nie mam mozliwosci dokonania zmiany tzn przywrocenia mojej wizytowki poniewaz moderatorzy online odmawiaja - na podstawie jakiego regulaminu, jezeli mam dowody i zdjecia dokonanych zmian a dodatkowo w tej wizytowce sa zdjecia mojej firmy i mojego lokalu?!

Nowicjusz ✭
Nie ma mozliwosci "rozmowy z ta osoba".
Kontakt z konsultantem Google za pomoca email w chwili obecnej nie przynosi rezultatu, mimo, ze wyslalam zdjecia dowody z data zmiany dokonanej przez Anonimxxx i wyslalam panstwowe/urzedowe dokumenty lacznie z licencja i prawami zastrzezonymi do mojego biznesu i lokalizacji - na ta chwile nie mam wsparcia od Google. Najlepsze jest to, ze moderatorzy Google te zmiany zaakceptowali bez podstaw i bez weryfikacji. Rozumiem, ze przecietny Kowalski ma na to wplyw... natomiast wlasciciel i prawomocny uzytkownik nie moze nic zrobic? Kowalski moze wszystko, mimo, ze nie posiada dokumentow potwierdzajacych prawo do lokalizacji i w kazdej chwili moze przeniesc sie w inne miejsce. Rozumiem, ze Kowalski moze swoim dzialaniem doprowadzic do zawieszenia wizytowki firmy znanej od lat i majacej 100% praw do lokalizacji i obiektu a moderatorzy Google akceptuja takie dzialanie.

Najlepszy Współtwórca

Witaj,
Szkoda, że nadal nie podajesz szczegółów, żebyśmy mogli sami zobaczyć jak to teraz wygląda ale trudno.

Proponuję przeczytaj dokładnie wskazówki: https://support.google.com/business/answer/3038177?hl=pl
a potem zamiast maila - zadzwoń/poproś o telefon (także przez formularz - w dniach roboczych, w godzinach roboczych konsultant oddzwania praktycznie "od ręki").
Nie wiem jaka jest u Was konkretnie sytuacja, ale jeśli są to różne lokale w jednym budynku to patrząc na wytyczne
nie za bardzo widzę uzasadnienie dla tego, co napisał tutaj konsultant:
"Zgodnie z zasadami Google, może być utworzonych kilka wizytówek dla jednej lokalizacji tylko jeżeli każda z firm posiada swoje osobne wejście do lokalu w tej samej lokalizacji. Natomiast w sytuacji, która jest widoczna w Pani przypadku można na jednej z wizytówek w opisie o firmie zaznaczyć, że funkcjonuje również druga firma i oferuje określone usługi pod tym samym adresem."
W  wytycznych w części: Co najmniej dwie marki mają tę samą lokalizację jest napisane:
Jeśli w lokalizacji Twojej firmy działają co najmniej dwie marki, nie łącz ich nazw w jednej wizytówce. Jako nazwę wizytówki wybierz nazwę jednej z nich. Jeśli marki są od siebie niezależne, możesz utworzyć oddzielną wizytówkę dla każdej z nich.

Kłóci się to z tym, co napisał konsultant.

Spróbuj się na to powołać jako analogiczną sytuację dla różnych właścicieli podczas rozmowy i gdyby nie było możliwe (z przyczyn technicznych choćby) przejęcie tej poprzedniej, zmienionej już wizytówki - proponuję skupić się na tym, żeby uaktywnić tę nową, zweryfikowaną.

Pozdrawiam,
Jacek