Obecnie 185 forumowiczów jest online
Obecnie 185 forumowiczów jest online
Ktoś inny zgłosił prawo do właśności Twojej firmy? Tu dowiesz się, jak je odzyskać.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Posługiwanie się prawnie chronionym znakiem

Nowicjusz ✭

Witam,

pracuję w Lenovo Polska. Po wpisaniu "lenovo" w wyszukiwarkę (geolokalizacja Warszawa) pojawiają się w mapach dwie firmy "Lenovo" - jedna właściwa i druga (ul. Żupnicza 17), która narusza naszą własność. Jak zgłosić do google'a prośbę o usunięcie takiej wizytówki? Nadmienię, że Lenovo to trademark, dotyczy to również SEMu (wymagana autoryzacja) i dziwi mnie, że podobne praktyki są w ogóle możliwe. 

 

pozdrawiam serdecznie,

Jacek Woźniak 

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Posługiwanie się prawnie chronionym znakiem

Najlepszy Współtwórca

Cześć Jacku,

 

Najprościej - wejdź na mapę. Znajdź tą wizytówkę i popraw mu nazwę (poprzez Zaproponuj zmianę) na taką jaką faktycznie używają i zgodną z wytycznymi Google: https://support.google.com/business/answer/3038177?hl=pl Ewentualnie - jeśli firma nie istnieje to zgłoś, że nie istnieje. Wizytówka nie jest zweryfikowana więc nikt nią nie zarządza i trudno komukolwiek coś zarzucić. Ktoś, kiedyś dodał taką nazwę do Map albo poprawił inną nazwę na taką. Każdy może zgłosić poprawki do Map.

 

Możesz też wszystko wydłużyć i zgłosić się do swojego prawnika, żeby odezwał się do firmy, która się tam znajduje (o ile się znajduje), oni i tak nie mogą nic zrobić bez przejęcia własności, a jak tu przejąć własność na wpis z błędną nazwę. Potrwa to, mnóstwo ludzi będzie miało zajęcie, a jeszcze więcej będzie zdenerwowania.

 

Możesz też zgłosić problem natury prawnej związany z usunięciem treści: https://support.google.com/legal/contact/lr_legalother?product=maps ale najpierw upewnij się, że masz stosowne upoważnienia i zastanów się nad treścią zgłoszenia, bo nadajesz sprawie oficjalny bieg.

 

Pozdrawiam,

Jacek

 

Posługiwanie się prawnie chronionym znakiem

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Jeśli chodzi o AdWords to zalecam skorzystać z:

 https://support.google.com/adwordspolicy/answer/6118?hl=pl

 

Wszelkie odniesienia do znaków towarowych, blokowania ich lub wydawania pozwolenia osobom 3cim.

 

Dodatkowo całościowo prośby o usunięcie treści ze względów prawnych:

https://support.google.com/legal/answer/3110420

Przemysław Kołsut | When.pl