AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 298 forumowiczów jest online
Obecnie 298 forumowiczów jest online
Ktoś inny zgłosił prawo do właśności Twojej firmy? Tu dowiesz się, jak je odzyskać.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Podszywanie się pod inne osoby

Nowicjusz ✭

Witam. Pracuję w agencji marketingowej, która reprezentuje Klienta. Jakiś czas temu zgłosiłam prośbę przez formularz o dodanie jako menadżera do wizytówki lub przeniesienie praw własności, bo Klient nie ma pojęcia, kto założył wizytówkę i nie ma do niej dostępu. Niestety aktualny właściciel nie zgodził się, aby dać nam dostęp, stąd moje pytanie: co mogę zrobić w tej sytuacji? Chciałam wypełnić formularz o podszywaniu się pod inne osoby, ale nie wiem, jakie dokumenty mam dołączyć.

Proszę o pomoc, pozdrawiam.
Odpowiedź eksperta 1verified_user

Najlepszy Współtwórca

Witaj,

Zakładam, że w treści maila dobrze opisałaś dlaczego chcesz prosić o dodanie jako menedżera. Jeśli nie - proponuję temat powtórzyć i bardzo dobrze uzasadnić, powołać się na osoby w firmie klienta, które wyraziły zgodę byście mogli tym wpisem zarządzać itd... (https://support.google.com/business/answer/4566671). W przypadku braku reakcji lub odmowy, proponuję jeszcze kontakt z pomocą Google Moja Firma (opis sposobu kontaktu powinien być w mailu) i uzgodnienie z nimi czy przesłanie formularza o podszywaniu się usunie też osobę zarządzającą wpisem i umożliwi Wam przejęcie wpisu, czy tylko usunie samą stronę Google+ (wpis i strona Google+ to nie to samo). W przypadku formularza o podszywaniu się (to ostateczność) - moim zdaniem to nie Ty (jako agencja marketingowa) możesz go wysłać - może to zrobić tylko Klient, a ściślej pracownik klienta, działający z pisemnym pełnomocnictwem osoby, która jest oficjalnie wpisana do stosownego rejestru. Wtedy takie pełnomocnictwo plus wyciąg z rejestru plus jakaś faktura za prąd/media na adres wpisu itp. (oczywiście zamazana) powinny wystarczyć do załatwienia dobrze uzasadnionego zgłoszenia. 

Pozdrawiam,

Jacek

Nowicjusz ✭

Dziękuję bardzo za odpowiedź. W takim razie powtórzę procedurę formularzową, a jeśli to nie przyniesie oczekiwanego skutku to zastosuję ostatnią z opcji.
Niestety żaden z pracowników z pomocy Google Moja Firma nie mógł mi udzielić odpowiedzi, czy zostanie usunięta strona G+ czy także obecny właściciel przestanie mieć dostęp do wizytówki.
Pozdrawiam.