Obecnie 191 forumowiczów jest online
Obecnie 191 forumowiczów jest online
Ktoś inny zgłosił prawo do właśności Twojej firmy? Tu dowiesz się, jak je odzyskać.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Nie można dodać nowego zarządzającego.

Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Witam.

Mam taką oto sytuację: loguję się na konto mapkowe i nie mam możliwości dodać nowego zarządzającego. W supporcie powiedzieli mi, że właścicielem konta jest ktoś inny, a mój adres został automatycznie utworzony podczas tworzenia konta i jest dodatkowym. Na koncie widnieje tylko jeden właściciel i nikt poza nim. Jak to jest możliwe? I jak się tworzy adres na plusgoogle.com i gdzie go znajdę?

Nie rozumiem zupełnie sytuacji i nie wiem, co robić. Dodam jeszcze, że sprawa dotyczy klienta.

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Profesjonalista ✭ ✭

@Aleksandra L Jesteś głównym właścicielem? Napewno nie ma tam innego właściciela?

Pozdrawiam serdecznie,
Rafał Dziurowicz

Dot.: Nie można dodać nowego zarządzającego.

Najlepszy Współtwórca

@Aleksandra L

Był taki okres, że można było tworzyć specjalne adresy kont z dostępem tylko do zarządzania stroną Google+ (które były powiązane z wpisami na mapach). Teraz już nie jest to możliwe. Teraz zarządza się kontami marki. Poczytaj o kontach marki:

https://support.google.com/accounts/answer/7001996?hl=pl i o zarządzaniu nimi, w tym właścicielach i menedżerach oraz o przenoszeniu własności. Stamtąd też masz bezpośredni dostęp do wszystkich usług powiązanych z tym kontem marki (w tym strony Google+)

Jeśli nadal będziesz mieć problemy to pytaj, ale proszę - opisz bardziej konkretnie problem.

Pozdrawiam,

Jacek

Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Ok, opiszę problem od początku do końca.

Klientka dała mi dostęp do swojej wizytówki, którą założyła jej firma. Chciałam dodać siebie, jako własciciela, ale okazało się, że nie ma ikonki, która jest zawsze. Zgłosiłam sprawę do działu technicznego i dostałam maila, że mail jest mailem pomocniczym i ma tylko wgląd w Google Moja Firma. Weszłam jeszcze raz w użytkowników i widnieje tam tylko jedna osoba, więc zaczęłam się zastanawiać, jak to jest możliwe.

Widzę, że w supporcie się plączą i chyba nie mieli takiej sytuacji, odesłali mnie na forum G+, ale chciałam najpierw zapytać tutaj, co to za dziwna sytuacja.

Pan z supportu powiedział, że jak jest tworzona strona G+ to automatycznie tworzy się mail, ale nie potrwafił wyjaśnić, gdzie go znajdę i jakie kroki mam wykonać, żeby np. na innym koncie zrobić to samo, co na tym, bo nie rozumiem sprawy.

Np. jak wchodzę we wszystkie lokalizacje, to wyskakuje mi błąd, czyli naprawdę jest to jakiś mail, który ma tylko wgląd w wizytówkę i żadnych innych funkcji.

Nie widzę, żeby było to konto marki, wygląda jak strona lokalna.

Zależy mi na tym, żeby dowiedzieć się, jak dodać takiego maila pomocniczego, gdzie go znaleźć i gdzie jest on tworzony i czemu nie widnieje na koncie mapki.

Pozdrawiam.

Najlepszy Współtwórca

@Aleksandra L

Chyba wiem o co chodzi. Klientka podała Ci adres maila na który ona loguje się w Google, ale nie jest to adres główny tego konta, tylko pomocniczy - tak można się zalogować do Google. To znaczy, że jej główny adres to jakas.nazwa@gmail.com a pomocniczy jakas.inna.nazwa@przykladowa_domena.pl

Trzeba sie zalogowac tym glownym adresem, a nie pomocniczym. Haslo bedzie to same. Przy czym - od razu to zaznaczam - nie jest bezpiecznie podawanie danych logowania innym osobom niż właściciel konta. Jesli zalogujesz sie na jej konto i dodasz swojego konta jako menedżera - popros ją by potem zmienila haslo i nie przekazywala go nikomu jesli nie jest to tylko konto "techniczne", służące tylko i wyłącznie do zarządzania Google Moja Firma.

Daj znać czy to pomogło, jeśli nie - będziemy drążyć dalej.

Pozdrawiam,

Jacek

Profesjonalista ✭ ✭

@Aleksandra L Klientka po prostu mogła Ci dać uprawnienia Menadżera - on nie może dodawać nikomu uprawnień Emotikon: Język

Pozdrawiam serdecznie,
Rafał Dziurowicz

Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Ok, dziękuję za odpowiedź.

To mam teraz pytanie, gdzie się dodaje ten pomocniczy mail, który może zarządzać kontem, ale nie ma możliwości dodawania nowych menadżerów i właścicieli i nie widnieje na koncie mapki? Bo najbardziej o tę informację mi chodzi.

Konsultant google powiedział, że w googlowskim koncie, ale jak dodałam pomocniczy email do innego konta to niestety nie miał on dostępu do wizytówki.

Po raz pierwszy się z czymś takim spotykam i chcę rozwiązać sprawę i się czegoś dowiedzieć, bo najprościej by było poprosić o przekazanie praw. Emotikon: Szczęśliwy

Pozdrawiam.

Najlepszy Współtwórca

Pomocniczy adres e-mail to DODATKOWY e-mail danej osoby. Nie - innej osoby.

Poczytaj:

https://support.google.com/accounts/answer/183723?hl=pl

Pozdrawiam,

Jacek

Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Rozumiem. Tylko klientka nie ma dostępu do głównego adresu email, dostała tylko pomocniczy.

Natomiast ze względu na to, że nie mogłam tego zrozumieć to zrobiłam to samo na innym koncie, swoim, i główny mail miał dostęp do wizytówki, a ten pomocniczy już nie.

Najlepszy Współtwórca

@RafalDziurowicz

Ale wtedy na koncie marki (https://myaccount.google.com/brandaccounts) pod Zarządzaj Uprawnieniami widzisz też kto jest właścicielem i innych menedżerów oprócz "swojego" konta menedżera, więc chyba to nie to.

Pozdrawiam,

Jacek

Najlepszy Współtwórca

@Aleksandra L

Otwórz przeglądarkę w trybie incognito i zaloguj się do Gmaila na te pomocniczy adres i tam sprawdzisz adres główny konta Google.

Pozdrawiam,

Jacek

Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Nie mam podanej opcji zalogowania sie do Gmaila i tu jest szkopuł. I nie jest to konto marki.

Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Przekierowuje mnie automatycznie na https://myaccount.google.com

I nie widzę tam głównego maila.

Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Doszłam do tego, jak uzyskać pomocniczy adres.

Tylko mam teraz takie pytanie, czy logując się przez ten pomocniczy to hasło będzie takie samo, jak do głównego? Bo coś nie chce przejść.

Najlepszy Współtwórca

@Aleksandra L

Ale napisałaś najpierw, że logujesz się podając adres pomocniczy (jak powiedziano Ci w pomocy) - to adres pomocniczy do konta głównego. Nie ma znaczenia czy logujesz się do usług Google adresem głównym, czy pomocniczym. Hasło powinno być te same dla kont osób.

Chyba, że adres pomicniczy, który posiadasz to adres pomocniczy do strony Google+ założony wtedy, gdy było to możliwe. Taki adres to sporo cyfr i chyba liter w domenie, o ile pamiętam @plus.gooogle.com albo podobnej. Jeśli masz taki adres (nie podawaj go !!!) to napisz. Taki adres ma własne hasło.

Pozdrawiam,

Jacek