Obecnie 190 forumowiczów jest online
Obecnie 190 forumowiczów jest online
Ktoś inny zgłosił prawo do właśności Twojej firmy? Tu dowiesz się, jak je odzyskać.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Moja lokalizacja jest duplikatem innej lokalizacji w Google.

Nowicjusz ✭

Witam,

jestem właścicielem pewnej firmy. Od jakiegoś czasu widniała ona na Mapach z błędnymi informacjami, których sam nie byłem w stanie edytować. Postanowiłem przypisać tę lokalizację do swojego konta. Po przyjściu kodu PIN drogą pocztową i wpisaniu go wyświetla mi się taki komunikat: Ta lokalizacja jest duplikatem innej lokalizacji, która jest już w Google.

Wysłałem prośbę o przepisanie własności na mnie lecz bez skutku. Czy jest coś co mogę w tej sytuacji zrobić aby być "założycielem" tej lokalizacji i móc ją edytować?

Pozdrawiam,

Adam Ch.

Odpowiedź eksperta 1verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Adam C
lipca 2017

Najlepszy Współtwórca

@Adam C

Czyli masz teraz jako właściciel na Mapach dwa zweryfikowane wpisy o takiej samej nazwie i z tym samym adresem? Jeśli tak - to nie dziwne, że wpisy są zawieszone bo to są duplikaty. Nie trzeba było przejmować tego drugiego wpisu, tylko trzeba było go zgłosić do zamknięcia jako duplikat bezpośrednio z Map.

Podałeś link do wpisu, gdzie zaznaczyłeś opcję, że nie świadczysz usług/nie prowadzisz działalności pod adresem własnej firmy. Przy czym jak widzę jest to sklep stacjonarny.

Jeśli masz te 2 wpisy zweryfikowane i działasz pod określonym adresem, prowadząc sklep, to zacznij od zmiany tego wpisu, który tu podajesz. Wejdź w Edytuj informacje, kliknij na adres, potem przy Dostarczam produkty i świadczę usługi u klientów albo zaznacz NIE, a jeśli jednak TAK, to KONIECZNIE zaznacz "ptaszka" przy Obsługuję też klientów pod adresem mojej firmy. (Jeśli nie zaznaczysz tego pola, adres nie będzie widoczny publicznie). Jak to się opublikuje na mapach - zastanów się, który z tych dwóch wpisów chcesz usunąć, a który zostawić (np. ten, który ma więcej wyświetleń, zdjęć, lepsze opinie). Dalej postępuj zgodnie z: Usuwanie duplikatów lokalizacji

Pozdrawiam,

Jacek

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Najlepszy Współtwórca

@Adam C

Czy znalazłeś ten drugi wpis na Mapach? Czy ma on status zweryfikowany - czy jest na nim informacja, że można zostać jej właścicielem?

Pozdrawiam,

Jacek

Nowicjusz ✭

https://www.google.pl/maps/place/Media+Electro/@52.6161413,14.6393621,12z/data=!4m5!3m4!1s0x0:0x23b4...

Jest to ta lokalizacja. Po otrzymaniu kodu PIN i zweryfikowaniu jej wyświetla mi się komunikat o duplikacie. Niestety na mapach google widnieje tylko jeden wpis.

Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Adam C
lipca 2017

Najlepszy Współtwórca

@Adam C

Czyli masz teraz jako właściciel na Mapach dwa zweryfikowane wpisy o takiej samej nazwie i z tym samym adresem? Jeśli tak - to nie dziwne, że wpisy są zawieszone bo to są duplikaty. Nie trzeba było przejmować tego drugiego wpisu, tylko trzeba było go zgłosić do zamknięcia jako duplikat bezpośrednio z Map.

Podałeś link do wpisu, gdzie zaznaczyłeś opcję, że nie świadczysz usług/nie prowadzisz działalności pod adresem własnej firmy. Przy czym jak widzę jest to sklep stacjonarny.

Jeśli masz te 2 wpisy zweryfikowane i działasz pod określonym adresem, prowadząc sklep, to zacznij od zmiany tego wpisu, który tu podajesz. Wejdź w Edytuj informacje, kliknij na adres, potem przy Dostarczam produkty i świadczę usługi u klientów albo zaznacz NIE, a jeśli jednak TAK, to KONIECZNIE zaznacz "ptaszka" przy Obsługuję też klientów pod adresem mojej firmy. (Jeśli nie zaznaczysz tego pola, adres nie będzie widoczny publicznie). Jak to się opublikuje na mapach - zastanów się, który z tych dwóch wpisów chcesz usunąć, a który zostawić (np. ten, który ma więcej wyświetleń, zdjęć, lepsze opinie). Dalej postępuj zgodnie z: Usuwanie duplikatów lokalizacji

Pozdrawiam,

Jacek

Dot.: Moja lokalizacja jest duplikatem innej lokalizacji w Google.

Nowicjusz ✭ ✭

Mam podobny problem. Bardzo długo były dwie wizytówki, jedna moja, druga założona przez kogoś, do której nie miałem dostępu. Po wielu walkach i przepychankach udało mi się odzyskać własność i mam obie, zweryfikowane.

Chciałbym aby ta "niewłaściwa" przestała istnieć, twardo klikam "zgłoś duplikat" i nic to nie daje.

Czy powinienem "oddać komuś" własność i wtedy zgłosić, że to duplikat?

Artykuły z linków pomocy na niewiele się tu zdają.

Dochodzę do punktu "Przeczytaj uważnie te informacje. To nie jest typowa paplanina."

I muszę zaznaczyć: "Tak, chcę trwale usunąć to konto Google i wszystkie znajdujące się na nim dane."

Ale ja nie chcę usuwać konta Google, bo mam na nim drugą wizytówkę, e-mail i wiele innych ważnych rzeczy....

Czy mogę to kliknąć i to tylko błąd w tłumaczeniu, nie usuną mi konta Google, tylko ta jedną wizytówkę?

Najlepszy Współtwórca

@ Rafał,

Jeśli usuwasz tylko tą jedną wizytówkę to właśnie jest taka opcja na końcu, że musisz zaznaczyć "Tak, chcę trwale usunąć to konto Google i wszystkie znajdujące się na nim dane.". Proponuję Ci jednak tego nie robić, tylko skontaktować się bezpośrednio z pomocą i poprosić o połączeniu duplikatów:

https://www.pl.advertisercommunity.com/t5/Artykuly/Potrzebujesz-Pomocy-z-Twoja-wizytowka-Google-Moja...

Pozdrawiam,

Jacek

Dot.: Moja lokalizacja jest duplikatem innej lokalizacji w Google.

Nowicjusz ✭ ✭

Super, dziękuję. Napisałem już do nich.

Nowicjusz ✭

Cześć,

@Jacek N Kozioł czy wiesz może czy po usunięciu, jest możliwość przywrócenia lokalizacji na konto?

Najlepszy Współtwórca

Zawsze możesz się zweryfikować jako właściciel firmy pod konkretnym adresem.

Pozdrawiam,

Jacek