Obecnie 211 forumowiczów jest online
Obecnie 211 forumowiczów jest online
Ktoś inny zgłosił prawo do właśności Twojej firmy? Tu dowiesz się, jak je odzyskać.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Kradzież wpisu w mapach

Nowicjusz ✭

Czy jakiś Szanowny Użytkownik wie jak najlepiej rozwiązać taki problem?

Pan X wykonywał usługi dla firmy "Firma1". Założył na swoim Koncie Google (jak to w życiu bywa) wpis w Mapach Google dla Firmy1. Wpis od lat jest na pierwszym miejscu w branży na konkretne miasto. Jakiś czas temu Pan X przestał wykonywać usługi dla Firmy1. Uznał zatem, że wpis nie będzie już dłużej wykorzystywany dla Firmy1 tylko dla Firmy2 z tej samej branży - dokonał zatem edycji wszystkich danych firmowych we wpisie (nazwa, adres, telefon, strona itd.). Firma1 boryka się teraz z dwoma poważnymi problemami. Jeden jest oczywisty - utrata pierwszej pozycji w mapach na konkretne słowa kluczowe. Drugi jest trochę mniej oczywisty - wpisując nazwę przedsiębiorstwa Firmy1 otrzymujemy SERP-a o Firmie1 (wyniki AdWords, organiczne itd.) oraz po prawej stronie wielki wpis Moja Firma przedstawiający Firmę2. Czyżby Google wyświetlał ten wpis po jakimś ID? To chyba niezbyt dobre dla samej wyszukiwarki (o stratach dla firmy oczywiście nie wspominam) kiedy użytkownik wpisuje nazwę Firmy1, a otrzymuje po prawej stronie Firmę2.

Co najlepiej zrobić w takiej sytuacji?

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Kradzież wpisu w mapach

Najlepszy Współtwórca

Nie wpisu, tylko wizytówki. Wpis to co innego.

Kontaktuj się bezpośrednio z pomocą:

https://www.pl.advertisercommunity.com/t5/Artykuly/Potrzebujesz-Pomocy-z-Twoja-wizytowka-Google-Moja...

Najlepiej poproś o telefon, łatwiej wszystko wyjaśnić.

Pozdrawiam,

Jacek