Obecnie 260 forumowiczów jest online
Obecnie 260 forumowiczów jest online
Porozmawiaj na temat implementacji kodu śledzenia w wielu domenach, ustaw śledzenie zdarzeń. Dowiedz się, czym jest Universal Analytics i jak korzystać z Menedżera tagów Google.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

"No HTTP response detected" dla nowej strony na Wordpress

Nowicjusz ✭

Cześć,

mam problem ze zbieraniem danych przez Analytics na mojej witrynie. Jest to świeża instalacja wordpressa, kod został umieszczony w tagu head, kod pobrany z mojego panelu Analytics. Adres witryny.

Próbowałem wstawiać kod samodzielnie w templatce, za pomocą plugina do wstawiania snippetów do headera, a także z dedykowanej wtyczki - efekt zawsze ten sam.

Będę wdzięczny za pomoc!

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Dot.: "No HTTP response detected" dla nowej strony na Wordpr

[ Edytowane ]
Magister ✭ ✭ ✭

Cześć,

na początek sprawdź, czy masz wpisany poprawny(taki sam) adres witryny w Google Analytics oraz w ustawieniach Wordpress'a (z uwzględnieniem https/http lub WWW/bez WWW)

a) Google Analytics -> Administracja -> Ustawienia usługi -> domyślny URL

b) Google Analytics -> Administracja -> Ustawienia widoku -> Adres URL witryny

c) Wordpress -> Ustawienia ogólne, pola:

- adres WordPressa (URL)

- adres witryny (URL)

(Uwaga!  w przypadku gdy domena kieruje na katalog główny, a strona znajduje się w podkatalogu, w pole adres URL wprowadź ścieżkę dostępu do katalogu)

Sprawdź również, czy nie masz włączonej kompresji plików JavaScript w ustawieniach Wordpress'a - jeśli tak, to ją wyłącz.

Dot.: "No HTTP response detected" dla nowej strony na Wordpr

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭

-- usunięte --

Nowicjusz ✭

Cześć Tomasz:

1. adresy w Google Analytics mam wpisane takie same, sprawdziłem bardzo dokładnie
2. adresy w Wordpress: strona faktycznie jest osadzona w podkatalogu, ale ustawienia są poprawne:
Adres Wordpressa URL: domena.pl\PODKATALOG
Adres witryny URL: domena.pl
3. kompresja JavaScript: nie mam żadnego pluginu, który by za to odpowiadał.

Problem niestety dalej aktywny...

Dot.: "No HTTP response detected" dla nowej strony n

Magister ✭ ✭ ✭

Na zagranicznym forum znalazłem informację, że powyższy problem został wyeliminowany poprzez wyłączenie jednej z doinstalowanych wtyczek, która w jakiś sposób kolidowała z GA.
(osoba niestety nie sprecyzowa
ła jaka była jej nazwa). Ale skoro masz świeżą stronę to pewnie nie instalowałeś żadnych dodatków...

Ostatnim moim pomysłem jest próba zaimplementowania Google Analytics poprzez Google Tag Manager'a.

Najlepszy Współtwórca

Wszystko jest OK. Dane powinny sie dobrze zbierac.