Obecnie 187 forumowiczów jest online
Obecnie 187 forumowiczów jest online
Porozmawiaj na temat implementacji kodu śledzenia w wielu domenach, ustaw śledzenie zdarzeń. Dowiedz się, czym jest Universal Analytics i jak korzystać z Menedżera tagów Google.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

"Niezgodność kodu śledzenia" - a komunikat pokazuje dobry kod?

Nowicjusz ✭

Mam na jednym koncie Analytics trzy strony (nazwijmy je A,B,C), każda z przypisanym kodem śledzenia, i taki kłopot: Analytics po wejściu na główny widok dla strony A wyświetla błąd "niezgodność kodu śledzenia". Po rozwinięciu komunikatu okazuje się że chodzi o podstronę strony C, która ma kod śledzenia przypisany stronie C, a nie stronie A (czyli jakby wyświetla jako błąd że ma właśnie prawidłowy kod?).

Odwrotnie przy głównym widoku dla strony C - tam z kolei wyrzuca mi podstrony strony A, z informacją że zawierają tagi dla kodu śledzenia strony A, a nie strony C - i również jest to podpisane "niezgodność kodu śledzenia". Nie mam pojęcia co z tym właściwie zrobić - śledzenie jako takie działa (tzn wejścia na obie strony się pokazują) ale ten komunikat o błędzie nie daje mi spokoju...

Odpowiedź eksperta 2verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Maciej S
września 2015

Dot.: "Niezgodność kodu śledzenia" - a komunikat pokazuje do

Wschodząca Gwiazda
Ja mam to samo i z tego co napisał Maciej w wątku:
https://www.pl.adwords-community.com/t5/Google-Analytics-i-%C5%9Bledzenie/Kilka-kampanii-na-koncie-a...
to wynika, że ten typ tak ma Emotikon: Szczęśliwy

Najlepiej jest zatem mieć osobne konta adwords dla każdej domeny i osobne konta analytics. Wówczas nie ma takich kwiatków.

Ale skoro już ma się taka organizację kont to jedyne co ci pozostaje to zignorować komunikaty.
Tomasz Ciepłucha

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Najlepszy Współtwórca
Sprawdź dokładnie numery UA dla obu stron i porównaj na poszczególnych usługach.
Dominik Myślak
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Maciej S
września 2015

Wschodząca Gwiazda
Ja mam to samo i z tego co napisał Maciej w wątku:
https://www.pl.adwords-community.com/t5/Google-Analytics-i-%C5%9Bledzenie/Kilka-kampanii-na-koncie-a...
to wynika, że ten typ tak ma Emotikon: Szczęśliwy

Najlepiej jest zatem mieć osobne konta adwords dla każdej domeny i osobne konta analytics. Wówczas nie ma takich kwiatków.

Ale skoro już ma się taka organizację kont to jedyne co ci pozostaje to zignorować komunikaty.
Tomasz Ciepłucha

Nowicjusz ✭
Jeżeli (jak zakładam) prawidłowy kod to ten który wyświetla się przy adresie strony kiedy otworzę stronę główną Analytics (tam gdzie mam listę stron na moim koncie), to na 100% w komunikacie błędu pisze że podstrona z "błędem" jest otagowana właśnie tym właściwym kodem. Dokładnie tekst komunikatu błędu jest taki:

Docelowy URL reklamy [tu jedna z podstron witryny C] na koncie [...] wygenerował dużą liczbę kliknięć, ale liczba sesji jest niższa od oczekiwanej, ponieważ strona nie została oznaczona tagami kodu śledzenia Google Analytics dla [kod A]. Zamiast tego strona zawiera kod śledzenia dla [kod C].

...i powyższy komunikat otwiera się kiedy mam w Analytics otwartą stronę A. A po otwarciu w Analytics strony C analogiczny komunikat, tylko na odwrót, dotyczący podstrony str. A.

Najlepszy Współtwórca
Nie weryfikuj poprawności kodu porównując komunikat z kodem z konta analytics, tylko z kodem faktycznie dodanym na stronie www.
Dominik Myślak

Nowicjusz ✭
Sprawdziłem (wyświetlając źródło strony) i jest tak jak napisałem wyżej - kod faktycznie na stronie pokrywa się z kodem z konta analytics. Za to z tego co widzę w linku podanym przez Tomasza (dokładnie ten sam problem - dziękuję!) to faktycznie chyba "ten typ tak ma".