Obecnie 299 forumowiczów jest online
Porozmawiaj na temat implementacji kodu śledzenia w wielu domenach, ustaw śledzenie zdarzeń. Dowiedz się, czym jest Universal Analytics i jak korzystać z Menedżera tagów Google.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

konwersje i problem.

Nowicjusz ✭

Witam, moje pytanie dotyczy konwersji google adwords. Otóż zauwazyłem że przy Tworzeniu konwersji nie przyporządkowujemy jej do określonej reklamy, stąd moje pytanie, skąd moja kampania reklamowa ma wiedzieć ze dana konwersja ma przynależeć do niej? Na przykład mam 2 kampanie, w kampanii nr 1 dla strony mam przycisk "kup teraz" i ktoś go klika. Jest na nim konwersja która skoczy +1. Teraz skąd moja kampania reklamowa nr 1 ma wiedziec ze to wlasnie do niej ta konwersja nalezy, a nie kampania nr 2?

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Piotr Kazana (Community Manager)
marca 2016

Dot.: konwersje i problem.

Wschodząca Gwiazda
System AdWords śledzi zachowania użytkowników ( cookie ) i wie, która reklama przyciągnęła potencjalnego klienta na naszą stronę i jakie działania dokonał na naszej stronie. Jeżeli wśród działań jest zachowanie odpowiadające naszej skonfigurowanej konwersji, to sprawa jasna. System już wtedy wie jakiej kampanii przypisać konwersję. Pozdrawiam Adaśko

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wszystkie odpowiedzi
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Piotr Kazana (Community Manager)
marca 2016

Wschodząca Gwiazda
System AdWords śledzi zachowania użytkowników ( cookie ) i wie, która reklama przyciągnęła potencjalnego klienta na naszą stronę i jakie działania dokonał na naszej stronie. Jeżeli wśród działań jest zachowanie odpowiadające naszej skonfigurowanej konwersji, to sprawa jasna. System już wtedy wie jakiej kampanii przypisać konwersję. Pozdrawiam Adaśko

[ Edytowane ]
Wschodząca Gwiazda

A jeśli chcesz wiedzieć dokładnie, która kampania czy nawet reklama wygenerowała konwersje to zaimportuj sobie z Analytics ( jeśli konwersją jest np. zdarzenia) wszystkie cele do Adwords (tak będzie wygodniej), a następnie podczas generowania raportu z poziomu zakładki słów kluczowych, kampanii czy grupy reklam dodaj do raportu dodatkowy segment Konwersja > nazwa konwersji.

W ten sposób będziesz miał w raporcie nie tylko jaka kampania (czy inny element kampanii) wygenerował konwersję, ale również co było tą konwersją.

konwersja.png