Obecnie 174 forumowiczów jest online
Obecnie 174 forumowiczów jest online
Porozmawiaj na temat implementacji kodu śledzenia w wielu domenach, ustaw śledzenie zdarzeń. Dowiedz się, czym jest Universal Analytics i jak korzystać z Menedżera tagów Google.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Źle się zaczął zliczać współczynnik odrzuceń po dodaniu tagu

Student ✭

Witam,

Dział IT zaczął wdrażać ulepszony ecommerce. Na razie został dodany tag Universal Analytics - product impressions, który odpala się przy każdym wyświetleniu strony i wygląda na to, że wpływa na współczynnik odrzuceń, który spadł do 1-2%. Poniżej przesyłam konfigurację. Śledź typ jest ustawiony na wyświetlenie strony i nie widzę w ustawieniach pola: działanie niezwiązane z interakcją jak w przypadku śledzenia typu jako zdarzenie. Co tu jest nie tak?

product impressions.jpggtm dom.jpg

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Dot.: Źle się zaczął zliczać współczynnik odrzuceń po dodaniu tagu

Wschodząca Gwiazda
Wiem, że pytanie już sprzed półtora miesiąca, więc pewnie rozwiązałeś problem, ale może się komuś przyda na przyszłość.
W celu uniknięcia opisanej przez Ciebie sytuacji należy dane o wyświetleniach produktów przesyłać wraz z podstawowym tagiem Analytics, a nie tworzyć do tego kolejny tag przesyłający odsłonę.
Trzeba się tylko upewnić, że w momencie uruchomienia tagu dane rozszerzonego ecommerce znajdują się już w dataLayer, czyli najlepiej zainicjować dataLayer w sekcji <head> strony.
Tomasz Ciepłucha

Student ✭
Tomek temat stoi w miejscu więc dzięki, że się odezwaleś. A jak skonfigurować przesyłanie danych o transakcjach żeby mieć już wszystkie raporty z danymi np. Analiza zachowań na etapie realizacji transakcji?

Wschodząca Gwiazda
Szczegółowo opisuje to dokumentacja:
https://developers.google.com/tag-manager/enhanced-ecommerce#checkout
Jak będziesz mieć konkretnie z czymś problem to pisz - postaram się pomóc.
Ogólnie samodzielne wdrażanie enhanced ecommerce niestety jest dość trudne Emotikon: Smutny
Tomasz Ciepłucha