Obecnie 238 forumowiczów jest online
Obecnie 238 forumowiczów jest online
Porozmawiaj na temat implementacji kodu śledzenia w wielu domenach, ustaw śledzenie zdarzeń. Dowiedz się, czym jest Universal Analytics i jak korzystać z Menedżera tagów Google.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Wyświetla się cały czas komunikat "Zbędne widoki danych" jak jego wył

Nowicjusz ✭

Dzień dobry,
W Google Anatylics wyświetla się cały czas komunikat "Zbędne widoki danych" chociaż usunąłem wszystkie inne widoki, nie wiem jak wyłączyć ten komunikat, proszę o pomocy.
Pozdrawiam,
Linux Polska.

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Dot.: Wyświetla się cały czas komunikat "Zbędne widoki danych&quo

Wschodząca Gwiazda
Pod informacją powinnieneś mieć "sprawdź ponownie". Adaśko

Najlepszy Współtwórca

1. Decyzję o usunięciu powinieneś podjąć samodzielnie i świadomie jeśli rzeczywiście te widoki nie są potrzebne a nie tylko i wyłącznie pod wpływem komunikatu, lub po to by się go pozbyćEmotikon: Szczęśliwy

2. Jeśli wykonałeś już zalecenie wybierz jedną z dostępnych opcji pod komunikatem:
- Sprawdź ponownie,

- Ignoruj,

- Szczegóły

Jeśli zignorujesz lub nastąpi pozytywna weryfikacja komunikat zostanie zarchiwizowany i nie powinien Cię już niepokoić Emotikon: Szczęśliwy

Analytics.png

Google na swój sposób postrzega podobieństwo i komunikat ten wyświetla się często jeśli mamy w ramach usługi więcej niż jeden widok danych niekoniecznie o podobnej konfiguracji.

Dot.: Wyświetla się cały czas komunikat "Zbędne widoki danych&amp

Nowicjusz ✭

Witam,

Klikałem kilka razy "Sprawdź ponownie" cały czas wyskakuję po jakimś czasie ten komunikat, innych widoków nie mam do tej domeny, czy ten komunikat nie przeszkadza działaniu analizy? 

Nowicjusz ✭

Witam,
Klikałem kilka razy "Sprawdź ponownie" cały czas wyskakuję po jakimś czasie ten komunikat, innych widoków nie mam do tej domeny, czy ten komunikat nie przeszkadza działaniu analizy?

Dot.: Wyświetla się cały czas komunikat "Zbędne widoki danych&

Najlepszy Współtwórca
Kliknij ignoruj i się nie przejmuj. Widoki danych są w koszu przez 35 dni i jest możliwość ich przywrócenia. Po tym czasie nie powinieneś mieć już tego komunikatu.
Nie wpływa to na zbieranie danych (z wyłączeniem usuniętych widoków, jak leżą w koszu to nie zbierają danych).

Nowicjusz ✭

Oto chodzi że bo 35 dniach dostaję ten komunikat.

Najlepszy Współtwórca
Zignoruj, chyba że dotyczy innej usługi...

Nowicjusz ✭

Dwie domeny pokazują ten komunikat, chociaż mają po jednym widoku do każdej z domen, czy w takim wypadku można zignorować?

Najlepszy Współtwórca
Możesz zignorować i się nie przejmować.

Nowicjusz ✭

Ok, dziękuję.