Obecnie 268 forumowiczów jest online
Obecnie 268 forumowiczów jest online
Porozmawiaj na temat implementacji kodu śledzenia w wielu domenach, ustaw śledzenie zdarzeń. Dowiedz się, czym jest Universal Analytics i jak korzystać z Menedżera tagów Google.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Wykluczenie pojedynczej transakcji GA

Nowicjusz ✭ ✭

Cześć!

Mam taki problem: Klient dokonał zamówienia w sklepie, w związku z czym wygenerowała się strona z potwierdzeniem, która naturalnie wysyła info o transakcji do GA. Problem tkwi w tym, że GA codziennie zlicza tą transakcję, a ścieżka konwersji wygląda następująco:

ssssss.png

Po dokładniejszej analizie widać, że klient codziennie odpala stronę z potwierdzeniem transakcji.

Pytanie:

Jak odfiltrować te dane z GA?

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Piotr Kazana (Community Manager)
marca 2016

Dot.: Wykluczenie pojedynczej transakcji GA

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

Jezeli uzywasz ulepszonego modulu E-commerce to poratuje Cie import danych o zwrocie środków https://support.google.com/analytics/answer/6014861?hl=pl

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wszystkie odpowiedzi
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Piotr Kazana (Community Manager)
marca 2016

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

Jezeli uzywasz ulepszonego modulu E-commerce to poratuje Cie import danych o zwrocie środków https://support.google.com/analytics/answer/6014861?hl=pl

Nowicjusz ✭ ✭

Używam, jednak rozwiązanie wydaje się skomplikowane Emotikon: Mrugający

Czy nie da razy odfiltrować tego jakoś w widoku danych? Strona posiada unikalny url zawierający kilka zmiennych:

/module/paypal/submit?key=962784cc553d0b539806c7994195c9cf&id_module=161&id_cart=7182&id_order=2667

Najlepszy Współtwórca
Danych historycznych nie wykluczysz - nie cofniesz. Mozesz ustawic warunek wykluczajacy ruch do wskazanego URL. Szczerze nigdy tego nie robilem, ale powinno zadzialac

Nowicjusz ✭ ✭

Zrobiłem filtr po ID transakcji i po weryfikacji dostałem info, że powinno zadziałać.

Dzięki za pomoc!

sss1.png

Wschodząca Gwiazda

Weryfikacja filtra polega na tym, że system bada jak filtr zachowałby się na danych historycznych.
Filtr jednak nie zostanie zastosowany do danych historycznych, tylko do przyszłych danych.

To co już zostało zebrane i przetworzone zostanie bez zmian.

Jeżeli chcesz by transakcja została usunięta z raportów również w danych historycznych możesz stworzyć segment, jak poniżej:

segment-transakcje.png

Tomasz Ciepłucha

Nowicjusz ✭ ✭

Bardziej chodziło mi o prewencję i nie zliczanie tej transakcji codziennie, bo mocno przekłamywała statystyki dla jednego ze źródeł ruchu.

Dzięki za zaangażowanie panowie!