Obecnie 389 forumowiczów jest online
Obecnie 389 forumowiczów jest online
Porozmawiaj na temat implementacji kodu śledzenia w wielu domenach, ustaw śledzenie zdarzeń. Dowiedz się, czym jest Universal Analytics i jak korzystać z Menedżera tagów Google.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Weryfikacja Majestic przez GTM

Nowicjusz ✭

Cześć, mam pytanie.

Jedną z metod weryfikacji strony w MajesticSEO jest wklejenie na stronę linijki kodu HTML.

Mam na stronie wklejony kod GTM - czy jest możliwe zweryfikowanie usługi w Majesticu przez zdefiniowanie w GTM tagu Niestandardowy Kod HTML?

Chyba nie, ale wolę się upewnić u fachowców.

PS wiem o pozostałych opcjach weryfikacji, ale jestem ciekaw.

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Piotrek B
października 2016

Dot.: Weryfikacja Majestic przez GTM

Wschodząca Gwiazda
Raczej nie da rady tego obejść, bo GTM działa asynchronicznie, czyli ładuje i uruchamia się w tle niezależnie od innych elementów strony i nie blokuje jej renderowania się.
A mechanizm weryfikacji w MajesticSEO prawdopodobnie szuka kodu umieszczonego bezpośrednio w kodzie strony, a nie po jej kompletnym załadowaniu i uruchomieniu wszystkich kodów .js
Tomasz Ciepłucha

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wszystkie odpowiedzi

Wschodząca Gwiazda
Mi się wydaje, że to nie zadziała.
Ale najszybciej się dowiesz, jak wstawisz i spróbujesz zweryfikować Emotikon: Szczęśliwy
Tomasz Ciepłucha

Nowicjusz ✭

Przyznam, że już to zrobiłem i nie zadziałało. Emotikon: Szczęśliwy

Ale liczyłem, że jakimiś zaawansowanymi funkcjami dałoby radę.

Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Piotrek B
października 2016

Wschodząca Gwiazda
Raczej nie da rady tego obejść, bo GTM działa asynchronicznie, czyli ładuje i uruchamia się w tle niezależnie od innych elementów strony i nie blokuje jej renderowania się.
A mechanizm weryfikacji w MajesticSEO prawdopodobnie szuka kodu umieszczonego bezpośrednio w kodzie strony, a nie po jej kompletnym załadowaniu i uruchomieniu wszystkich kodów .js
Tomasz Ciepłucha