Obecnie 277 forumowiczów jest online
Obecnie 277 forumowiczów jest online
Porozmawiaj na temat implementacji kodu śledzenia w wielu domenach, ustaw śledzenie zdarzeń. Dowiedz się, czym jest Universal Analytics i jak korzystać z Menedżera tagów Google.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

User ID - urządzenia nie pokrywają się.

Student ✭ ✭ ✭

Witam, zaimplementowałem funkcję user-id z pomocą google tag managera m.in. wg https://www.clickinsight.ca/about/blog/implement-user-id-tracking, z funkcją implementacji poprzez cookie - do tego wgrałem skrypt który rozcina i pobiera id własnie z pliku cookie - mam jednak problem ponieważ urządzenia się nie pokrywają - mam wrażenie, że każdy użytkownik otrzymuje otrzymuje unikalny id. Co może być przyczyną?

tmp_tmp.jpg

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Wojciech S
czerwca 2016

Dot.: User ID - urządzenia nie pokrywają się.

Wschodząca Gwiazda
No to niestety możesz zapomnieć o śledzeniu cross-device Emotikon: Smutny
To Ty musisz przesyłać identyfikator użytkownika z Twojego systemu, a jedyny sposób, by to zrobić, to niestety logowanie.
Tomasz Ciepłucha

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wszystkie odpowiedzi

Wschodząca Gwiazda
Jesteś pewien, że Ci sami użytkownicy logują się na stronie w wykorzystaniem różnych urządzeń? W szczególności to pytanie ma zastosowanie do smartfonów, bo jak wiadomo tam logowanie jest zazwyczaj bardziej kłopotliwe i raczej mało kto loguje się na konto ze smartfona, gdyż nie ma ku temu dobrego powodu.
Tomasz Ciepłucha

Student ✭ ✭ ✭
Nie mam tej pewności, a w zasadzie pewnie tego nie robią. Ale ja myślałem, że user id działa w oparciu o konto google - nie mam nawet logowania na stronieEmotikon: Smutny
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Wojciech S
czerwca 2016

Wschodząca Gwiazda
No to niestety możesz zapomnieć o śledzeniu cross-device Emotikon: Smutny
To Ty musisz przesyłać identyfikator użytkownika z Twojego systemu, a jedyny sposób, by to zrobić, to niestety logowanie.
Tomasz Ciepłucha

Student ✭ ✭ ✭
Słabo, coś źle zrozumiałem zasadę działania - sądziłem, że opiera się to na logowaniu użytkowników do kont google. Ale z implementacją client id z tego art. https://developers.google.com/analytics/devguides/collection/analyticsjs/cookies-user-id#handling_au... nie powinno być problemów - to nie opiera się już na własnym systemie uwierzytelniania?

Wschodząca Gwiazda
Gdzie przeczytałeś, że google używa do tego danych z kont google?

Student ✭ ✭ ✭
Nie przeczytałem