Obecnie 216 forumowiczów jest online
Obecnie 216 forumowiczów jest online
Porozmawiaj na temat implementacji kodu śledzenia w wielu domenach, ustaw śledzenie zdarzeń. Dowiedz się, czym jest Universal Analytics i jak korzystać z Menedżera tagów Google.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

[Tag Manager] Śledzenie w wielu domenach

Nowicjusz ✭

Cześć,

Mam problem z konfiguracją śledzenia użytkownika w wielu domenach przez tag managera. Ręczna zmiana kodu Analytics nie wchodzi w grę. 

Mam 3 domeny: app.exa.io, exa.pl, exa.io

Wykonałam następujące działania:

1. Utworzyłam tag:

Screenshot.png

Screenshot.png

Screenshot.png

2. Dekorowanie formularzy zakodowałam jako:

function() {
var domains = ['exa.pl', 'exa.io', 'app.exa.io'];
var linkHost = {{Click Element}}.hostname || '';
if (linkHost != '' && linkHost != document.domain) {
for (var i = 0; i < domains.length; i++) {
if (linkHost.indexOf(domains[i]) >= 0) return true;
}
}
return false;
}

2. Client ID

function() {
var customDimensionIndex = 1;
return function(model) {
model.set('dimension' + customDimensionIndex, model.get('clientId'));
}
}

Konfiguracja Analytics:

1. Dodałam listę wykluczeń stron odsyłających na wszystkie domeny;

2. Założyłam filtr na widoku

Screenshot.png

W podglądzie GTM wszystko wygląda dobrze, więc założyłam dodatkowy widok i wyfiltrowałam siebie. Przy pierwszym przejściu z domeny pl na app jest dobrze, ale jeśli przechodzę następnie na io jestem liczona jako nowy użytkownik. Co może być jeszcze problemem? Dodam, że zaznaczyłam kliknięcie jako akcje. 

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Wschodząca Gwiazda

Czemu wypełniałaś pole "Nazwa funkcji globalnej"  i widnieje tam wartość {{Click ID}}?

Czemu przy polu "Dekoruj formularze" nie zaznaczysz po prostu "true"?

Jeżeli korzystasz z modułu linkera, to jest on właśnie po to, by wszystko "robiło się" automatycznie, więc to wdrożenie wydaje mi się trochę "przkombinowane" i jestem pewien, że można to uprościć.

Poza tym ruch pomiędzy exa.io i app.exa.io przy kodzie Universal Analytics i ustawieniu cookieDomain na auto nie wymaga specjalnej implementacji, bo to jest już poruszanie się między subdomenami, a to działa bez specjalnego wdrożenia śledzenia w wielu domenach.

Tomasz Ciepłucha

Nowicjusz ✭

Cześć, dzięki. Już prawie działa. Problemem jest to, że po zastosowaniu Twoich uwag ścieżka wygląda dobrze, czyli widzę przemieszczanie się użytkownika jako ścieżkę .pl, .io, app.io, ale app się duplikuje i w efekcie mam dwóch użytkowników, którzy poruszają się w następujący sposób: 1. .pl ->.io->app i 2. app. 

Wschodząca Gwiazda

A nie jest przypadkiem tak, że masz zdublowany kod GA śledzący tą samą usługę - raz przez GTM, a drugi raz bezpośrednio w kodzie strony?

Tomasz Ciepłucha