Obecnie 283 forumowiczów jest online
Obecnie 283 forumowiczów jest online
Porozmawiaj na temat implementacji kodu śledzenia w wielu domenach, ustaw śledzenie zdarzeń. Dowiedz się, czym jest Universal Analytics i jak korzystać z Menedżera tagów Google.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Śledzenie zdarzeń - problem z podglądem danych po zaimplementowaniu

Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Walczyłem cały dzień z implementacją zdarzeń. Potrzebuję monitoringu kliknięć w linki prowadzące do innych domen. W JS jestem zielony, a i z dokumentacją GA był to mój pierwszy raz, więc gdy po wielu godzinach w podglądzie "Czasu rzeczywistego" zobaczyłem zdarzenia w takiej formie jakiej oczekiwałem to omal nie pękłem z dumy.czas rzeczywisty.png

Mam jednak problem z podglądem danych w Zachowanie->Zdarzenia . Widzę wykres z ilością zdarzeń ale brakuje mi danych w rozbiciu na akcje/etykiety zdarzeń.

przeglad zdarzen.png

W sekcji "Najczęstsze zdarzenia" nie mam żadnych danych.

W sekcji "Strony zdarzeń" dane wyglądają na kompletne ale jeśli chciałbym zliczyć wszystkie wyjścia pod adres X to muszę przeklikiwać się przez dane każdej mojej podstrony i sumować sobie dane na palcach. Przecież nie o to chodzi.

Jeśli to ma jakiekolwiek znaczenie to informuję, że korzystam ze starej biblioteki GA (która chyba należy nazywać klasyczną), a mój wymęczony przez cały dzień (i działający) kod wygląda następująco:

<script type="text/javascript">
jQuery(document).ready(function($){
    $( 'a[href^="//"],a[href^="http"]' ).not( '[href*="' + window.location.hostname + '"]' ).click(function(event){
        //if analytics object exists
        if(window._gat){
            event.preventDefault();
            qwerty = this;
            var a_href = qwerty.valueOf('href');
            var a_href_string = String(a_href);
            _gaq.push(['_trackEvent', 'Outbound Link', 'click', a_href_string], $(location).attr('href', a_href))
        }
        //if no analytics object, service as normal
    });
});
</script>

Jak znaleźć dane (najlepiej wykres) o ilości zdarzeń z określoną etykietą?

Pozdrawiam

Bogumił

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Bogumił
lutego 2017

Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Dzięki Dominik za linki. Wiązanie sesji z wielu urządzeń jednego użytkownika (związane z User ID) to już jest jakiś argument za przejściem na Universal Analytics.

Mój problem dotyczący z niekompletnym wyświetlaniem się danych sam się naprawił. Zarówno dane wczorajsze jak i świeże dzisiejsze wyświetlają się już poprawnie. Jeśli następnym razem pojawi się tu ktoś z takim problemem to zalecajcie mu cierpliwość Emotikon: Mrugający

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wszystkie odpowiedzi

Profesjonalista ✭

Cześć.

Jeśli chodzi o rozwiązanie problemu to pewnie Tomek C. Ci odpowie.

Ja jednak proponuję Ci przejście na Google Tag Manager. Takie zdarzenie dzięki GTM przygotujesz w ciągu 5-10 min. I jak już zacząłeś się bawić z tym to z GTM o wiele więcej i szybciej dodasz na stronę różnych tagów.

Tutaj masz film jak dodawać takie zdarzenia poprzez GTM: https://youtu.be/3KQ0CbImYFE

Kanał YT- Google Tag Manager: https://goo.gl/S2RM7X

[ Edytowane ]
Student ✭ ✭ ✭

Również sugeruje skorzystanie z Google Tag Managera. Kolejna sprawa to może jednak zastanowisz się nad przejściem na Universal Analytics.

Ustawiając takie zdarzenie w GTM masz możliwość ustawić np. w etykiecie na jakiej podstronie dochodzi do przejścia na stronę zewnętrzną.

Czyli mamy strony zewnętrzne:

a

b

c

Kategoria: wyjście na a

akcja zdarzenia: click

etykieta: click path (który trzeba dodać jako nową zmienną jak poniżej) bądź page path, który pokaże cały adres podstrony, z której doszło do przejścia)

Kategoria: wyjście na b

etykieta: click path (który trzeba dodać jako nową zmienną jak poniżej) bądź page path, który pokaże cały adres podstrony, z której doszło do przejścia)

Kategoria: wyjście na c

Screen Shot 02-09-17 at 08.42 AM.PNG

Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Dominiku, w klasycznej wersji GA również mogę ustawić sobie kategorie, akcje i etykietę wg własnej fantazji, więc to co piszesz nie jest żadnym argumentem za przejściem.

Dziękuję jednak za chęć pomocy.

Pozdrawiam

Bogumił

Najlepszy Współtwórca

Tak jak najbardziej możesz również ustawić kategorię itp. w klasycznym GA.

Poczytaj jednak o Universal Analytics https://support.google.com/analytics/answer/2790010?hl=pl

A tutaj bardzo ładnie piszą o różnicach http://www.conversion.pl/blog/universal-analytics-google/

W moim poście głównie chodziło o fakt, że to co chcesz osiągnąć, możesz zrobić dzięki GTM.

Dominik Myślak
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Bogumił
lutego 2017

Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Dzięki Dominik za linki. Wiązanie sesji z wielu urządzeń jednego użytkownika (związane z User ID) to już jest jakiś argument za przejściem na Universal Analytics.

Mój problem dotyczący z niekompletnym wyświetlaniem się danych sam się naprawił. Zarówno dane wczorajsze jak i świeże dzisiejsze wyświetlają się już poprawnie. Jeśli następnym razem pojawi się tu ktoś z takim problemem to zalecajcie mu cierpliwość Emotikon: Mrugający

Student ✭ ✭ ✭

Zawsze to powtarzamy Emotikon: Mrugający  Google uczy cierpliwości.