Obecnie 215 forumowiczów jest online
Obecnie 215 forumowiczów jest online
Porozmawiaj na temat implementacji kodu śledzenia w wielu domenach, ustaw śledzenie zdarzeń. Dowiedz się, czym jest Universal Analytics i jak korzystać z Menedżera tagów Google.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Śledzenie zdarzeń jako cel konwersji

Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Cześć,

Chciałbym ustawić zdarzenie (kliknięcie przycisku) jako cel konwersji. Zdarzenie zostało zaimplementowane za pomocą GTM i działa - wyświetla się w GA w raportach na żywo. Jakie wg Was mogą być potencjalne powody, dla których cel ten zostaje poprawnie zweryfikowany?

Dodam, że chwilę wcześniej ustawiłem cel oparty o śledzenie zdarzeń, ale innych przycisków i działa.

Jakie są najczęstsze problemy z tym związane?

Z góry dziękuję za pomoc.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Tomasz O
marca 2017

[ Edytowane ]
Magister ✭

A ile wcześniej miałeś zdarzenie "Newsletter", przed konfiguracją celu?

Ten tester działa o dane zebrane wcześniej w GA, więc jeśli zdarzenie było wcześniej, a teraz dodałeś tyko cel, to tester Ci pokaże wsp konwersji.

Jeśli dodałeś nowe zdarzenie i tego samego dnia konfigurowałeś cel, to tester nie ma odpowiednich danych.

Najlepszym miejscem do sprawdzenia, czy cel działa jest zakładka "Czas rzeczywisty" -> "Konwersje". Tylko tak jak pisałem wcześniej - cel jest liczony raz na sesję, więc jak już raz kliknąłeś na stronie w przycisk i cel się zliczył, to ponowne kliknięcie już się nie zliczy jako cel. Najlepiej wyczyść cookie i zrób jeszcze raz test.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Profesjonalista ✭

Rozumie, że w raporcie na żywo zdarzenie się pojawia, a już konwersja nie, tak?

Sprawdzałeś w Celach, czy nie masz literówki, jakiegoś znaku szczególnego na końcu Kategorii, Akcji, Etykiety?

Możesz podesłać screen z GTM z ustawieniem zdarzenia i z wypełnionym Celem? Czasami jest jakaś literówka, a człowiek patrzy, patrzy i nie zauważy tego. Dopiero ktoś inny może to zauważyć Emotikon: Szczęśliwy

Kanał YT- Google Tag Manager: https://goo.gl/S2RM7X

Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Literówkę wykluczam, bo sprawdzałem wielokrotnie i tu raczej nie to, nawet jeśli chodzi o znaki na końcu.

Czy może mieć wpływ to, że mam 2 zdarzenia w tej samej kategorii i różniących się dopiero na poziomie Etykiety? W sumie zależy mi, aby oba te zdarzenia zliczały się w ramach jednego celu, ale może to stoi na przeszkodzie?

Magister ✭

Tak, to będzie stało na przeszkodzie, dlatego, że cel liczy się raz na sesję użytkownika. Więc odpalenie pierwszego eventu odłoży się jako realizacja celu (skonfigurowanego tylko jako kategoria równa się XXXXX), ale drugi event (i kolejne z tej samej kategorii) już się nie zakwalifikuje.

Profesjonalista ✭

Osobiście proponuję Ci zrobić dwa osobne cele na te dwa zdarzenia. Dzięki temu będziesz mógł przeprowadzić lepszą analizę strony. 

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Okej, tak zrobię.

Ale co powiecie na to, że mam 2 zdarzenia o kategorii "Newsletter", a jednak cel mi się zlicza, właśnie na podstawie zdarzeń o takiej kategorii? :-)

Profesjonalista ✭

Tak Ci się pojawia w raporcie Czas rzeczywisty, czy również w zakładce Konwersje?

Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Jak zweryfikowałem cel oparty o zdarzenie o kategorii "Newsletter" jeszcze przed zapisaniem tego celu w panelu GA, to dostałem info, że konwersja by wyszła wyższa od zera, czyli ze cel będzie się zliczał. Tymczasem mam 2 działające zdarzenia o takiej kategorii (widzę to w raportach na żywo). Nie mówię, że obydwa te zdarzenia rzeczywiście się zliczają w tym celu, ale twierdzę, że 2 zdarzenia o jednakowej kategorii nie przeszkadzają w uruchomieniu celu konwersji.

Moje pytanie pochodzi od innego przepadku o podobnej konstrukcji, tylko tym razem nie cel zostaje zweryfikowany jako 0,00%, czyli nie zlicza nic.

Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Tomasz O
marca 2017

[ Edytowane ]
Magister ✭

A ile wcześniej miałeś zdarzenie "Newsletter", przed konfiguracją celu?

Ten tester działa o dane zebrane wcześniej w GA, więc jeśli zdarzenie było wcześniej, a teraz dodałeś tyko cel, to tester Ci pokaże wsp konwersji.

Jeśli dodałeś nowe zdarzenie i tego samego dnia konfigurowałeś cel, to tester nie ma odpowiednich danych.

Najlepszym miejscem do sprawdzenia, czy cel działa jest zakładka "Czas rzeczywisty" -> "Konwersje". Tylko tak jak pisałem wcześniej - cel jest liczony raz na sesję, więc jak już raz kliknąłeś na stronie w przycisk i cel się zliczył, to ponowne kliknięcie już się nie zliczy jako cel. Najlepiej wyczyść cookie i zrób jeszcze raz test.

Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Strzał w dziesiątkę. Zdarzenie ustawiłem tuż przed celem. W przypadku wcześniejszym, zdarzenie było ustawione wcześniej. Dzięki za fachową poradę.