Obecnie 182 forumowiczów jest online
Obecnie 182 forumowiczów jest online
Porozmawiaj na temat implementacji kodu śledzenia w wielu domenach, ustaw śledzenie zdarzeń. Dowiedz się, czym jest Universal Analytics i jak korzystać z Menedżera tagów Google.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Śledzenie wyszukiwanych haseł które spowodowały kliknięcie w button

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭

Witam,
Pracuje z Google Tag Managerem od niedawna, udało mi się stworzyć podstawowe tagi, ale chciałbym stworzyć bardziej zaawansowaną wersję, udoskonalić poprzednie tagi, abym pozyskał i zoptymalizował słowa kluczowe.
Nie mam bladego pojęcia jak stworzyć tag który:
Wyśle na Analytics informacje, z jakiego wyszukiwanego hasła zostało jednocześnie zrobione przejście na stronę, oraz została wykonana akcja kliknięcia buttonu na stronie.
Pomocy! Emotikon: Szczęśliwy

Odpowiedź eksperta 2verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Mateusz M
maja 2017

Wschodząca Gwiazda

1. Najpierw w GTM musisz skonfigurować regułę dla kliknięcia. Wchodzisz do Reguły, klikasz NOWE i wybierasz typ reguły - Kliknięcia tylko linki lub Kliknięcia wszystkie elementy (w zależności, czy twój przycisk to link czy np. jakiś button, input, itd.).

Regułę tworzysz na bazie jakiegoś charakterystycznego elementu dla tego buttona (np. klasa CSS lub identyfikator)

2. Jak masz regułę możesz stworzyć tag Google Analytics przesyłający zdarzenia

3. Jak już będziesz mieć śledzone zdarzenia polegające na kliknięciach to wystarczy, że wejdziesz do raportu Zachowanie > Zdarzenia > Najczęstsze zdarzenia i tam włączysz sobie dodatkowy wymiar wyszukiwane hasło. W rezultacie będziesz mógł powiązać dane zdarzenie z wyszukiwanym hasłem.

Najlepiej włączyć sobie tylko segment "Ruch płatny", żeby wyświetlały się tylko zdarzenia powiązane z płatnym ruchem.

Jak będziesz miał problem z którymś z punktów lub coś będzie niezrozumiałe dla Ciebie to daj znać, wówczas Ci to dokładniej rozpiszę z przykładami.

Tomasz Ciepłucha

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Najlepszy Współtwórca

W GTM ustawiasz sobie zdarzenie (potem w GA możesz ustawić konwersję) związaną z danym przyciskiem.

Badasz wyszukiwane hasła już w GA biorąc pod uwagę konwersję polegającą na kliknięciu buttona.

Dominik Myślak
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Mateusz M
maja 2017

Wschodząca Gwiazda

1. Najpierw w GTM musisz skonfigurować regułę dla kliknięcia. Wchodzisz do Reguły, klikasz NOWE i wybierasz typ reguły - Kliknięcia tylko linki lub Kliknięcia wszystkie elementy (w zależności, czy twój przycisk to link czy np. jakiś button, input, itd.).

Regułę tworzysz na bazie jakiegoś charakterystycznego elementu dla tego buttona (np. klasa CSS lub identyfikator)

2. Jak masz regułę możesz stworzyć tag Google Analytics przesyłający zdarzenia

3. Jak już będziesz mieć śledzone zdarzenia polegające na kliknięciach to wystarczy, że wejdziesz do raportu Zachowanie > Zdarzenia > Najczęstsze zdarzenia i tam włączysz sobie dodatkowy wymiar wyszukiwane hasło. W rezultacie będziesz mógł powiązać dane zdarzenie z wyszukiwanym hasłem.

Najlepiej włączyć sobie tylko segment "Ruch płatny", żeby wyświetlały się tylko zdarzenia powiązane z płatnym ruchem.

Jak będziesz miał problem z którymś z punktów lub coś będzie niezrozumiałe dla Ciebie to daj znać, wówczas Ci to dokładniej rozpiszę z przykładami.

Tomasz Ciepłucha