Obecnie 149 forumowiczów jest online
Obecnie 149 forumowiczów jest online
Porozmawiaj na temat implementacji kodu śledzenia w wielu domenach, ustaw śledzenie zdarzeń. Dowiedz się, czym jest Universal Analytics i jak korzystać z Menedżera tagów Google.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Śledzenie w wielu domenach - dobra praktyka

Nowicjusz ✭ ✭

Witam,

moi drodzy mam pytanie. Jak najlepiej podejść do tematu śledzenia / przekazywania cookiesów w sytuacji w której:

Mam domenę główną, na której w subfolderach mam domeny kilku krajów załóżmy domena.com , domena.com/de/, domena.com/cz/ itd. dodatkowo, można nawigować do sekcji w domenach krajowych subfolderów do stron tld tych krajów (część serwisu stoi w subfolderze domeny .com, a część na krajówkach np. domena.cz, domena.de)

Jak najlepiej podejść do tematu trackingu?

Na wszystkich domenach (domenie głównej i domenach narodowych) jeden kod śledzenia + w GTM przy tagu pv, allowLinker=true, cookieDomain=auto i w Cross Domain Tracking = lista wszystkich domen (domena glowna + narodowe) ?

Proszę o podpowiedź, dziękuję.

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Śledzenie w wielu domenach - dobra praktyka

Wschodząca Gwiazda

Jeżeli mówimy o śledzeniu różnych wersji językowych to podstawowe pytanie jest jak często następują przejścia pomiędzy językami (czyli domenami)?

Można tak zrobić, jak napisałeś. Ale może się okazać, że jest to w ogóle niepotrzebne i sensowniej byłoby śledzić każdą wersję językową osobną usługą.

Możesz też zrobić śledzenie wspólne dla wszystkich wersji + dodatkowy oddzielny kod śledzący dla każdej wersji językowej. Wtedy będziesz mieć najbardziej uniwersalne rozwiązanie, ale musisz pamiętać, że używanie dwóch kodów śledzących na jednej stronie wymaga oczywiście specjalnej implementacji.

Tomasz Ciepłucha