Obecnie 155 forumowiczów jest online
Obecnie 155 forumowiczów jest online
Porozmawiaj na temat implementacji kodu śledzenia w wielu domenach, ustaw śledzenie zdarzeń. Dowiedz się, czym jest Universal Analytics i jak korzystać z Menedżera tagów Google.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Śledzenie subdomeny w <iframe>

Student ✭

Cześć. Sytuacja wygląda tak. Na podstronie umieszczony jest iframe , który wyświetla zasoby z subdomeny. Mam więc przykładową stronę domena.pl iframe z zawartością iframe.domena.pl. Muszę śledzić pewne zdarzenia występujące w iframe więc zacząłem od konfiguracji. domena.pl i iframe.domena.pl używają tego samego kontenera GTM, w którym jest wywoływany ten sam kod UA. W konfiguracji kodu dodałem cookieDomain auto, a w panelu GA dodałem domena.pl do Referral Exclusion list (bez tego iframe.domena.pl odnotowywała ruch z źródła domena.pl / referral). 

Do tej pory wszystko jest ok. Ruch wewnątrz iframe jest widoczny, zdarzenia działają. Pojawia się jedno ALE. Istnieje inna strona na subdomenie dla przykładu blog.domena.pl (z własnym kodem UA), która generuje ruch na domena.pl. Chcę ten ruch z zewnątrz mierzyć, ale jeśli dobrze myślę dodanie domena.pl do Referral Exclusion list mi to uniemożliwi. Mam rację? Jeśli tak to w jaki sposób mogę tego uniknąć?

Śledzenie subdomeny w &lt;iframe&gt;

Student ✭

Co myślicie o tym, żeby blokować Page View i usunąć domena.pl z Referral Exclusion? Interesują mnie tylko zdarzenia wewnątrz iframe. Czy to może rozwiązać mój problem?