Obecnie 193 forumowiczów jest online
Obecnie 193 forumowiczów jest online
Porozmawiaj na temat implementacji kodu śledzenia w wielu domenach, ustaw śledzenie zdarzeń. Dowiedz się, czym jest Universal Analytics i jak korzystać z Menedżera tagów Google.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Rozbieżności między kliknięciami a sesjami

Student ✭ ✭ ✭

Witam,

GA wyrzuca mi znany błąd:

Docelowy URL reklamy http://www.strona.pl na koncie AdWords Standard:94384348398 uzyskał dużą liczbę kliknięć, ale niższą od oczekiwanej liczbę sesji. Kod śledzenia na stronie został przeanalizowany i jest poprawny. Skontroluj czas oczekiwania na stronie, korzystając z narzędzia Google PageSpeed. Sprawdź też, czy adresy URL pliku danych na poziomie słów kluczowych, rozszerzenia reklam i pliku danych Merchant Center są poprawnie oznaczone tagami, jeśli znajdują się one w konfiguracji Twojej kreacji lub kampanii.

Strona jest otagowana kodem, konta złączone, nie ma przekierowań które mogłyby gubić gclid. Gdzie jeszcze szukać przyczyny?

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Dot.: Rozbieżności między kliknięciami a sesjami

Wschodząca Gwiazda

A czasami nie masz kilku kampanii dla różnych domen na jednym koncie AdWords. Jeżeli tak jest, to ewentualnie możesz zastosować filtr Uwzględnij - Docelowy URL Kampanii.

Zrzut ekranu 2016-04-26 o 10.45.25.png

Student ✭ ✭ ✭
Adam teoretycznie jest to jedna strona z tym, że /sklep/ pełni funkcję sklepu internetowego, a pozostała część strony to witryna informacyjna. Promowane są obydwie, w analutics mam osobne widoki i wspólny widok, natomiast jest to jedna domena.

Wschodząca Gwiazda

a sprawdzałęs w raportach czy te różnice są rzeczywiście duże?

Wschodząca Gwiazda
Wojciech podejrzewam, że przy połączeniu z AdWords wskazałeś jako odbiorcę danych wszystkie 3 widoki. Powinieneś na poziomie widoku sklepu ustawić filtr ( uwzględnij - docelowy url kampanii ) aby pobierał informacje wyłącznie dla kampanii kierowanej dla domen.pl/sklep/. A w widoku dla reszty ustawić ( wyklucz - docelowy url kampanii ) aby pobierał informacje wyłącznie dla kampanii kierowanej dla reszty serwisu wykluczając domen.pl/sklep/. Adaśko