Obecnie 305 forumowiczów jest online
Obecnie 305 forumowiczów jest online
Porozmawiaj na temat implementacji kodu śledzenia w wielu domenach, ustaw śledzenie zdarzeń. Dowiedz się, czym jest Universal Analytics i jak korzystać z Menedżera tagów Google.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Rozbieżność w statystykach między Analytics a statystykami strony

Nowicjusz ✭

Witam, sprawdziłam poprawność wprowadzonego kodu śledzenia, wszystko jest w porządku. Rozbieżność jednak między statystykami analytics a statystykami mojej strony sa kilkutysięczne dziennie. Z czego może to wynikać? Co zrobić, aby w końcu raporty generowały się poprawnie?

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Agnieszka Z
luty

Najlepszy Współtwórca

Agnieszka zerknij proszę na ten temat w supporcie https://support.google.com/adsense/answer/6090783?hl=pl

Jest tu podanych kilka przyczyn, które mogą powodować takie rozbieżności.

Zalecam sprawdzenie dokładne jak masz wdrożony kod Analytics - czy jest on na wszystkich podstronach.

Czy nie używasz jakiś filtrów na danym widoku, który może powodować brak zbierania wszystkich danych.

Dominik Myślak

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wszystkie odpowiedzi

Najlepszy Współtwórca

Domyślam się, że wiesz, że różnice po prostu będą. Sam problem, który widzisz należy rozwiązać dając komuś do analizy wdrożenie i sprawdzenie co dokładnie monitoruje sama strona.

To na pewno są dwa różne sposoby zliczania.

Piszesz, że różnica jest kilkutysięczna, ale to pojęcie względne.

Jeśli dziennie masz ponad 1 000 000 Użytkowników na stronie, to różnica 5 000 mieści się w błędzie statystycznym.

Dominik Myślak

Dot.: Rozbieżność w statystykach między Analytics a statystykami stron

Nowicjusz ✭

Tak wiem, że różnice mogą być ale u mnie są takie, np. według google adsense było 5 tyś wyświetleń strony w jednym dniu a według google analytics w tym samym dniu było 20 odsłon.

Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Agnieszka Z
luty

Najlepszy Współtwórca

Agnieszka zerknij proszę na ten temat w supporcie https://support.google.com/adsense/answer/6090783?hl=pl

Jest tu podanych kilka przyczyn, które mogą powodować takie rozbieżności.

Zalecam sprawdzenie dokładne jak masz wdrożony kod Analytics - czy jest on na wszystkich podstronach.

Czy nie używasz jakiś filtrów na danym widoku, który może powodować brak zbierania wszystkich danych.

Dominik Myślak