Obecnie 134 forumowiczów jest online
Obecnie 134 forumowiczów jest online
Porozmawiaj na temat implementacji kodu śledzenia w wielu domenach, ustaw śledzenie zdarzeń. Dowiedz się, czym jest Universal Analytics i jak korzystać z Menedżera tagów Google.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Problem z próbkowaniem danych po dodaniu dodatkowego wymiaru

Student ✭

Witam,

Zauważyłem ostatnio problem z dostępnością danych w GA po dodaniu dodatkowych wymiarów.

Jeżeli dodam do dowolnego raportu np. pozyskanie -> cały ruch -> źródło/medium wymiar dodatkowy identyfikator transakcji  to włącza się próbkowanie: dane z 8% sesji i ok zawsze tak było tylko teraz w raporcie pokazuje mi tylko 8% identyfikatorów a wcześniej pokazywał wszystkie zamówienia i próbkowanie dotyczyło przychodów, ilości. Czyli generalnie nie jestem w stanie wyrzucić wszystkich transakcji i przypisać do nich źródło/medium. Zawsze wyciągałem dane przez Analytics Edge. Czy w GA coś się zmieniło czy problem musi być po stronie konfiguracji?

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Najlepszy Współtwórca

Brzmi bardzo dziwnie. Powinienes widziec wszystkie transakcje. Jaka wersje kodu GA masz na stronie?

Student ✭

Universal Analytics. Cały czas nie ma możliwości wyrzucenia identyfikatora transakcji z dodatkowym wymiarem (wycina 90% identyfikatorów) za dłuższy okres i trzeba zawężać do krótszych okresów (z dodatkowym wymiarem jest w stanie wyrzucić do 30 000 wierszy). Może to mieć związek z przekroczeniem 10 000 000 działań w usłudze? Nie było żadnego ostrzeżenia odnośnie limitów danych.

Dot.: Problem z próbkowaniem danych po dodaniu dodatkowego wymiaru

Magister ✭ ✭ ✭

Cześć,

jeżeli przekraczasz 10 mln hitów miesięcznie na poziomie usługi, to dane w GA zostają okrojone (próbkowane). W tym przypadku jedynym wyjściem jest zakupienie Google Analytics Premium.

Można również trochę pokombinować, dwie propozycje poniżej:

1) z racji tego, że próbkowanie zachodzi na poziomie usługi można tak zorganizować strukturę konta, by poszczególne działania były rozdzielone/śledzone oddzielnymi usługami.

2) próbkowanie danych dot. zazwyczaj dłuższego okresu. Skorzystaj z API GA i odpytuj zbiory danych po dniach. Następnie łącz je w dłuższe okresy np. tygodnie/miesiące.

Dla chcącego nic trudnego Emotikon: Mrugający

Student ✭

Witam,

W tej chwili stosuję właśnie wariant 2, który zaproponowałeś. Jeśli chodzi o wariant 1 to nie wiem czy wchodzi w grę bo sama liczba odsłon miesięcznie przekracza 10 mln.

Student ✭

Wrócę jeszcze do mojego pytania z przed kilku miesięcy- Czy jeżeli miesięcznie znacznie przekraczam 10mln hitów a wyciągam dane przez API po dniach (przyrostowo po 10 000 wierszy na 1 strzał), dodatkowo do GA przesyłam kilka niestandardowych wymiarów to takie dane są niepróbkowane? Jak porównuję później wyciągnięte dane ze standardowymi raportami to są zbieżne tylko czy dane w standardowych raportach są poprawne przy >10mln hitów.