Obecnie 318 forumowiczów jest online
Obecnie 318 forumowiczów jest online
Porozmawiaj na temat implementacji kodu śledzenia w wielu domenach, ustaw śledzenie zdarzeń. Dowiedz się, czym jest Universal Analytics i jak korzystać z Menedżera tagów Google.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Problem z odpowiednią implementacją kodu google analytics

Nowicjusz ✭

Witajcie, 

mam problem z kodem GA. Wydawało mi się, że wszystko jest ok, aż tu nagle wskaźnik odrzuceń spadł drastycznie do 1% co mnie bardzo denerwuje. Po sprawdzeniu kodu przez google tag asystent pojawiła mi się minka :/ z informacją: 

An error occured while the tag was fired: net::ERR_BLOCKED_BY_CLIENT
 jak rozwiązać ten problem, aby wskaźnik odrzuceń wrócił do normalnego poziomu?
Odpowiedź eksperta 1verified_user

Wschodząca Gwiazda

Podaj adres strony, jeśli możesz, wówczas łatwiej będzie znaleźć przyczynę.

Najprawdopodobniej masz podwójny kod śledzący na stronie albo uruchamiane jakieś zdarzenie od razu po odsłonie.

Sprawdź w źródle strony, czy nie ma dwa razy na stronie wysyłanego hitu pageview.

Tomasz Ciepłucha

Nowicjusz ✭

Www.chichotka.pl - mam wrazenie ze problem pojawił się wtedy gdy zainstalowalem wtyczke google  tag menager. Co prawda odinstalowalem ja ale problem pozostał...

Wschodząca Gwiazda

Z tego co widzę, to obecnie wszystko jest w porządku. 

Ani Tag Assistant nie zgłasza problemów, ani nie widzę nigdzie podwójnego kodu (wtyczka Google Analytics Debugger też nie wykazuje niczego niepokojącego, w przesyłanych danych).

Być może przez jakiś czas miałeś dwie wtyczki Analytics na stronie, ale teraz działa wszystko jak należy.

Sprawdź jutro dane za jutrzejszy dzień. 

Tomasz Ciepłucha

Nowicjusz ✭

okey. Jutro wrócę z info czy wszystko działa Emotikon: Szczęśliwy Dziękuję za pomoc!