Obecnie 206 forumowiczów jest online
Porozmawiaj na temat implementacji kodu śledzenia w wielu domenach, ustaw śledzenie zdarzeń. Dowiedz się, czym jest Universal Analytics i jak korzystać z Menedżera tagów Google.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Problem z działaniem GA

Student ✭

Witajcie,

sytuacja wygląda następująco: dostaliśmy stronę "w spadku" po agencji, zaraz po wdrożeniu nowej jej wersji wraz z dostępami Analytics. Po wielu nieskutecznych próbach ustawienia celów (nie zliczało ich) okazało się, że nie został wklejony kod Analytics. Po wklejeniu niestety dalej nic nie działa. Zlicza użytkowników, owszem ale celów jak nie zliczało tak nie zlicza. Nie jest to problem ich konfiguracji ponieważ próbowaliśmy wdrażać różne cele i nic. Nawet w zakładce Czas rzeczywisty > zdarzenia nie pokazuje, że ktoś zrealizował cel. Dodam, że na stronie są łącznie trzy kody Analytics - jeden, który odwołuje się do konta do którego nie mamy dostępu, drugi, który wdrożyliśmy kiedy okazało się, że po zmianie strony ktoś go wywalił i trzeci - z osobnego konta - wdrożony po to żeby upewnić się, że nic nie działa.

Ma ktoś pomysł o co może chodzić?

Pozdrawiam

Odpowiedź eksperta 3verified_user

Problem z działaniem GA

Najlepszy Współtwórca

Z tego co piszesz problemem nie jest juz sam kod, lecz sam cel. Wiec jest duza szansa, ze cel jest ustawiony zle. Mozesz podeslac screeny i podac adres strony www zebysmy mogli to zweryfikowac?

Dot.: Problem z działaniem GA

Student ✭

Teraz zauważyłem, że np. przejście na kontakt zlicza poprawnie więc faktycznie to problem z konwersjami. Ustalone są trzy które nie działają. Adres witryny: http://www.onedayclinic.pl/. Ani Formularz kontaktowy, ani formularz zgłoszeniowy ani zapisanie się na newsletter nie działa. Wszystko oparte o javascript dla wtyczki Contact Form 7.

3.jpg1.jpg2.jpg

Problem z działaniem GA

Najlepszy Współtwórca

Czy tak zapisane zdarzenia nadal są wspierane w tej wtyczce? Wczoraj weryfikowałem to u siebie i również nie działały ani zdarzenia ani konwersje.

Dodałem śledzenie kliknięcia w przycisk Wyślij jako zdarzenie przez Google Tag Managera. W etykiecie ustawiona Page path, żebym wiedział, który formularz był kliknięty. Potem na bazie tego zdarzenia cel konwersji.

Dominik Myślak

Problem z działaniem GA

Student ✭

Rozumiem, czyli w tym przypadku GTM jest jedynym rozwiązaniem jak rozumiem?

Zastanawiałem się nad wdrożeniem strony docelowej z podziękowaniem tylko raz że z tego co wiem to przestarzałe rozwiązanie a dwa, że nie da się ustawić osobnych przekierowania na różne podstrony po wysłaniu różnych formularzy.

Dot.: Problem z działaniem GA

Magister ✭ ✭ ✭

Widzę, że na Twojej stronie "eventy" są wprowadzone w następujący sposób:

<script type="text/javascript">
document.addEventListener( 'wpcf7mailsent', function( event ) {
if ( '913' == event.detail.contactFormId ) {
ga( 'send', 'event', 'Formularz kontaktowy', 'Wysłanie formularza');
}
if ( '4223' == event.detail.contactFormId ) {
ga( 'send', 'event', 'Formularz zgłoszeniowy', 'Wysłanie formularza');
}
}, false );
</script> 

Jako, że masz wdrożony "gtag" to spróbuj "eventy" wdrożyć w taki sposób:

https://developers.google.com/analytics/devguides/collection/gtagjs/events

gtag('event', 'event_name', {
// Event parameters
'parameter_1': 'value_1',
'parameter_2': 'value_2',
// ...
});

Kanał YT- Google Tag Manager: https://goo.gl/S2RM7X

Problem z działaniem GA

Wschodząca Gwiazda

Konrad moja rada. Szybko przestaw się na Google Tag Managera. Jest wiele zalet : jak się nauczysz to jest mega łatwość i mega szybkość w konfiguracji zdarzeń (konwersji), nie jesteś uzależniony od administratora strony, debugowanie (kontrola wprowadzonych zmian) oraz będzie trendy, bo GTM jest na czasie :-). Powodzenia.