Obecnie 245 forumowiczów jest online
Porozmawiaj na temat implementacji kodu śledzenia w wielu domenach, ustaw śledzenie zdarzeń. Dowiedz się, czym jest Universal Analytics i jak korzystać z Menedżera tagów Google.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Otagowanie butona AdCart

Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Cześć,

chcę stworzyć tag i regułę w GTM, która będzie zliczać kliknięcia w buton "do koszyka".

Badając element butonu "do koszyka" w kodzie strony wygląda jak na zdjęciu:

kod butonu.jpg

Stworzyłam następujący tag, który nie działa

tag gtm.jpg

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Magda S
lutego 2017

Otagowanie butona AdCart

Wschodząca Gwiazda

Musisz zamienić miejscami w kodzie return false; z dataLayer.push()

Obecnie po kliknięciu wykonuje się kod z funkcji addToCart, ale gdy dochodzi do return false; kończy się wykonywanie kodu w onClick, bo funkcja zwraca wartość (false).

Gdy umieścisz return false; na końcu kodu onlick="" wszystko będzie działać (a przynajmniej prześle się do dataLayer niestandardowe zdarzenie addCart.

Tomasz Ciepłucha

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wszystkie odpowiedzi

Dot.: Otagowanie butona AdCart

Magister ✭ ✭ ✭

Cześć.

Podsyłam Ci wideo gdzie jest pokazane jak w GTM ustawić śledzenie takich kliknięć: https://www.youtube.com/watch?v=3KQ0CbImYFE

Kanał YT- Google Tag Manager: https://goo.gl/S2RM7X
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Magda S
lutego 2017

Otagowanie butona AdCart

Wschodząca Gwiazda

Musisz zamienić miejscami w kodzie return false; z dataLayer.push()

Obecnie po kliknięciu wykonuje się kod z funkcji addToCart, ale gdy dochodzi do return false; kończy się wykonywanie kodu w onClick, bo funkcja zwraca wartość (false).

Gdy umieścisz return false; na końcu kodu onlick="" wszystko będzie działać (a przynajmniej prześle się do dataLayer niestandardowe zdarzenie addCart.

Tomasz Ciepłucha

Otagowanie butona AdCart

Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Tomek, po zmianie w kodzie o której piszesz te ustawienia w GTM, które załączyłam w moim pytaniu powinny zadziałać?

Dzięki

Dot.: Otagowanie butona AdCart

Wschodząca Gwiazda
Tak, zrób zmianę w kolejności, tak jak napisałem i wówczas zacznie Ci działać, bo dane do dataLayer będą przesyłane, a teraz nie są.
Tomasz Ciepłucha

Otagowanie butona AdCart

Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Dziękuję, działaEmotikon: Szczęśliwy

Otagowanie butona AdCart

[ Edytowane ]
Student ✭

Edit: Forum nie wyświetliło mi początkowo odpowiedzi, które rozwiązały Twój problem, więc moja odpowiedź była zbędna Emotikon: Szczęśliwy

Spróbuj wywołać dataLayer.push() przed return. Na pierwszy rzut oka widać, że funkcja jest przerywana i push() nie ma szans się wykonać.