Obecnie 287 forumowiczów jest online
Porozmawiaj na temat implementacji kodu śledzenia w wielu domenach, ustaw śledzenie zdarzeń. Dowiedz się, czym jest Universal Analytics i jak korzystać z Menedżera tagów Google.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Non-interaction events

Student ✭

Cześć, 

nie do końca rozumiem jak działa ustawienie parametru Non-interaction events. Mam sporo zdarzeń opartych o odsłony stron, bo chce je śledzić jako osobne zdarzenia właśnie. Jeśli ustawię ten parametr na True to co to oznacza? Że jak ktoś wejdzie na tę stronę to UA tego nie policzy jako odsłonę?  i potraktuje jako stronę wyjścia poprzednią stronę? Po implementacji zdarzeń za pomocą GTM drastycznie zmienił się bounce-rate i czas sesji, już wiem że to przez to, ale dalej nie do końca rozumiem mechanizm. Ktoś może pomóc?

Odpowiedź eksperta 1verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Karolina B
marca 2016

Dot.: Non-interaction events

Najlepszy Współtwórca
Tak.
Ale jak już pisałem - pomyśl nad zmianą zdarzeń na grupowanie treści.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

Zdarzenia domyślnie wpływają na współczynnik odrzuceń. Więc jak ktoś wchodzi np. z google / organic na stronę docelową (1-szą stronę, stronę wejścia) np. stronę podkategorii i zliczasz u siebie odsłonę oraz zdarzenie to automatycznie taka sesja ma współczynnik odrzuceń 0%. Nawet jak użytkownik będzie miał sesje jedno-odsłonową klasyfikującą domyślnie taka sesje do 100% współczynnika odrzuceń.

Stosowanie Non-interaction w zdarzeniach powoduje brak wpływu na interakcje, dlatego zdarzenie automatycznie nie obniży współczynnika odrzuceń i system będzie czekał na interakcje po stronie użytkownika, która będzię miała obniżyć współczynnik odrzuceń, np. przejście na 2 podstronę - konkretnego projektu. 

IMHO powinnaś zrezygnować z przypisywania zdarzenia do kategorii odwiedzonej strony. W zamian polecam zapoznanie się z funkcjonalnością Grupowanie Treści: https://support.google.com/analytics/answer/2853423?hl=pl 

[ Edytowane ]
Student ✭

Ok, jesli ustawię na true to UA będzie sobei samo zliczało odsłony tak jak to zwykle robi a to że mam na tej stronie ustawione zdarzenie nie spowoduje 'dodatkowej' interakcji i w efekcie współczynnika 0%, tak? Czyli wartość false ma sens tak naprawdę tam gdzie rejestruję zdarzenia nie związane z odsłoną strony? 

Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Karolina B
marca 2016

Najlepszy Współtwórca
Tak.
Ale jak już pisałem - pomyśl nad zmianą zdarzeń na grupowanie treści.

Student ✭
Potworne dzięki Emotikon: Szczęśliwy

Student ✭
Jeśli chodzi o grupowanie treści to nie sądzę żebym mogła zastąpić zdarzenia tym, bo ja potrzebuję śledzić odsłone każdego projektu osobno a mamy ich 200 000, za pomocą zdarzeń i kodu js wrzucam sobie nazwe projektu jako etykietę i mam, a w grupowaniu treści moge mieć 5 grup tylko.