Obecnie 255 forumowiczów jest online
Obecnie 255 forumowiczów jest online
Porozmawiaj na temat implementacji kodu śledzenia w wielu domenach, ustaw śledzenie zdarzeń. Dowiedz się, czym jest Universal Analytics i jak korzystać z Menedżera tagów Google.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Nieprawidłowo zliczane odwiedziny

Nowicjusz ✭

Witam,

Od około miesiąca prowadzę bloga o tematyce religijnej (malusienko.pl). Prawie od samego początku jego istnienia wdrożyłem obsługę GA, lecz zauważyłem, że zliczana jest tylko mała część odwiedzin. Mam porównanie, gdyż korzystam z WP Statistics (plugin dla wordpress), który wydaję się działać poprawnie.

Kilka lat temu potrafiłem wdrożyć GA na prostym blogu, lecz teraz GA tak się rozbudowało, że nie będąc specem IT nie potrafię się w tym wszystkim połapać, a chciałbym, żeby przynajmniej w podstawowym zakresie u mnie funkcjonowało.

Kod mam wstawiony przy użyciu pluginu Google Analytics Dashboard for WP. Dodatek do chrome Tag Assistant wydaje się prawidłowo rozpoznawać kod. Sprawdziłem w źródłach jest on w prawidłowym miejscu.

Filtrowałem również ruch wewnętrzny (mam stałe IP) ale filtr usunąłem. Usłyszałem od kogoś, że raz zapisany filtr zostaje na zawsze ale przecież da się je usunąć? Czy to prawda?

W liście wykluczeń stron odsyłających mam podaną moją domenę: malusienko.pl

Domyślnie tak było, ma tak pozostać?

Dla search console ustawiłem domyślną domenę malusienko.pl a alternatywna www.malusienko.pl

Połączyłem te usługi.

Nadal statystyki są zliczanie w nieprawidłowy sposób. Przykładowo wczoraj: 46 gości / 164 odsłony dla WP statistics, a GA pokazuje tylko: 7 sesji / 63 page views.

Czy ktoś mógłby podejrzeć tą stronę i pomóc mi rozwiązać problem? Zależy mi na poprawnym wdrożeniu GA przynajmniej dla zliczania gości/odsłon.

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Witold R
grudnia 2016

Wschodząca Gwiazda

Witaj Witold!

Kod na stronie masz wstawiony w prawidłowy sposób.

Jeżeli stworzyłeś nowy widok i nie dodawałeś do tego widoku żadnych filtrów widok jest niefiltrowany i wcześniej stosowane filtry na innych widokach nie mają żadnego znaczenia.

Tak samo w widoku danych, w którym stosowałeś filtr, jeżeli go usuniesz z tego widoku to od momentu usunięcia również przestaje on działać.

Natomiast prawdą jest, że raz przefiltrowane dane takie pozostają.

Co do rozbieżności w liczbach to musisz brać pod uwagę różnice w metodologii liczenia. Każdy system ma swoją metodologię i czasem mocno różnią się one od siebie. 

Tomasz Ciepłucha

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wszystkie odpowiedzi

Nowicjusz ✭

Utworzyłem nowy widok, teraz mam zresetowane statystyki. Liczę na to, że może będzie je teraz zliczać poprawnie.

Filtrów żadnych nie widzę aktywnych. Raczej usunąłem je kiedyś.

Nowicjusz ✭

Jestem niemalże pewien, że kod jest wstawiony prawidłowo.

Może filtry, które kiedyś mogłem nieprawidłowo założyć ograniczają dane. Czy to może być prawda?

W tej chwili nie mam żadnych filtrów i utworzony nowy widok - czy to usuwa wszelką działalność filtrów?

Podobno dane raz poddane filtrom, pozostają przefiltrowane, ale jeśli utworzyłem nowy widok bez żadnych filtrów to powinno już naliczac prawidłowo? Jak myślicie?

Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Witold R
grudnia 2016

Wschodząca Gwiazda

Witaj Witold!

Kod na stronie masz wstawiony w prawidłowy sposób.

Jeżeli stworzyłeś nowy widok i nie dodawałeś do tego widoku żadnych filtrów widok jest niefiltrowany i wcześniej stosowane filtry na innych widokach nie mają żadnego znaczenia.

Tak samo w widoku danych, w którym stosowałeś filtr, jeżeli go usuniesz z tego widoku to od momentu usunięcia również przestaje on działać.

Natomiast prawdą jest, że raz przefiltrowane dane takie pozostają.

Co do rozbieżności w liczbach to musisz brać pod uwagę różnice w metodologii liczenia. Każdy system ma swoją metodologię i czasem mocno różnią się one od siebie. 

Tomasz Ciepłucha

Nowicjusz ✭

Dziękuję bardzo uprzejmie za odpowiedź i za sprawdzenie kodu mojej strony. Poczekam troszeczkę z mojej strony i zobaczę jak będą kształtować się dane w nowym widoku bez żadnych filtrów. Google chyba ma swój poślizg w analizie tych danych.

Czy sugerujesz może jeszcze sprawdzenie czegoś lub upewnienie się w jakiś sposób czy odwiedziny są zliczane prawidłowo?

Wschodząca Gwiazda

Na ten moment nie widzę żadnych problemów jeśli chodzi o kod Google Analytics na stronie.

Jeżeli masz wątpliwości, co do prawidłowości jego działania, jedyne co można zrobić to przeanalizować logi serwera.

Przy małej ilości sesji można przeanalizować wszystkie wpisy w dzienniku serwera z danego dnia i porównać to z danymi z Google Analytics oraz WP Statistics.

Mam roboczą stronę na WP i zainstalowałem tą wtyczkę i z tego co widzę wtyczka ta zlicza ruch robotów sieciowych (takich jak np. googlebot), a Google Analytics tego nie robi. Prawdopodobnie to jest przyczyna dużych rozbieżności.

Pozdrawiam i życzę Wesołych Świąt!

Tomasz Ciepłucha

Nowicjusz ✭

Dzięki. Przeczytałem pewien artykuł w Internecie na temat botów i tego jak wysoki ruch w dzisiejszych czasach generują (podawali nawet 60% lub więcej) to się nad tym zastanowiłem.

Faktycznie, choć WP Statistics ma opcję i listę blokowania botów to pewnie nie blokuje ich tak skutecznie jak Google.

Uwierzyłem w to po prostu, że faktycznie statystyki Google'owskie pewnie są bardziej bliskie rzeczywistości niż te z tej wtyczki dla wordpressa, która faktycznie może przepuszczać wiele botów. Pochwalę się, że dziś mnie zasypało kilkunastoma komentarzami spamowymi, gdzie przez miesiąc nikt nie dodał ani jednego. Mam na myśli, że boty atakują Emotikon: Szczęśliwy

Dzięki za wszystkie rady, postaram się je przeanalizować i zastosować.

Również składam życzenia Wesołych i Radosnych Świąt oraz wszystkiego najlepszego w nadchodzącym roku.

Dziękuję i pozdrawiam Emotikon: Szczęśliwy