Obecnie 222 forumowiczów jest online
Obecnie 222 forumowiczów jest online
Porozmawiaj na temat implementacji kodu śledzenia w wielu domenach, ustaw śledzenie zdarzeń. Dowiedz się, czym jest Universal Analytics i jak korzystać z Menedżera tagów Google.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Nie wykryto kodu śledzenia Google Analytics na stronie głównej witryny

Student ✭

Stan: Śledzenie niezainstalowane.Aby śledzenie Analytics funkcjonowało poprawnie, administrator witryny musi umieścić kod na każdej stronie.I oto moje pytanie jak to mam zrobić od początku do końca czy jest możliwość pokazania tego na rysunkach jaki kod gdzie mam go wkleić z której strony mam go skopiować i do której witryny mam go przenieś i jak on ma wyglądać wszystko po kolei od początku do końca dziękuje i przepraszam za kłopot ale jak się coś takiego pierwszy raz w życiu robi to ciężko wszystko skapować mimo że wszytko jest niby napisane nie każdy jest tak bystry jak inni dziękuje.

Odpowiedź eksperta 5verified_user

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Donat C
września 2015

Dot.: Nie wykryto kodu śledzenia Google Analytics na stronie głównej w

Najlepszy Współtwórca
Zaloguj sie do serwera FTP, tam gdzie fizycznie znajduja sie pliki, z Twoja strona. Beda to pliki *.html lub *.php. W zaleznosci od tego jak zbudowana jest Twoja strona programistycznie, kod Google Analytics powinien zostac wklejony zaraz przed koncem sekcji </head> na kazdej podstronie.
Jesli nie wiesz o czym mowa najlepiej bedzie jak skontaktujesz sie z programista, ktory pomogl Tobie stworzyc Twoje www i wkleisz mu powyszszy wpis. Tak bedzie szybciej i wygodniej Emotikon: Szczęśliwy

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Rozwiązanie
września 2015

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

@Donat C najlepiej by było, żebyś porozmawiał z jakimś znajomym, który zna php, wie co to serwer i kod źródłowy strony www.

Twoja strona www, a dokładnie jej pliki przechowywane są na serwerze. Aby dokonywać zmian na tych plikach musisz zalogować się na serwer - firma hostingowa powinna Ci przesłać takie dane jak nazwa serwera, login i hasło do tego serwera.

Logowanie do serwera polega na podaniu tych danych wymienionych powyżej, czyli nazwy serwera, loginu/nazwy użytkownika i hasła. Po zalogowaniu będziesz miał wgląd w pliki na serwerze i musisz przejść do plików odpowiedzialnych za Twoją stronę www - nie podam Ci ścieżki bo nie wiem jaka ona jest - każda strona może być inna - może być inaczej zbudowana. Natomiast na pewno znajduje się w folderze public_html.

Jak znajdziesz pliki swojej strony to musisz poszukać pliku, który odpowiedzialny jest za sekcję head i tu wrzucić cały kod, który sam wrzuciłeś jako screen powyżej między znacznikami < script > </ script> - cały kod, a nie tylko identyfikator.

Radzę oddać to w ręce kogoś, kto to już robił. Usiąść koło niego i popatrzeć jak należy to zrobić. W innym wypadku możesz zepsuć sobie całą stronę.

Drugą możliwością jest wrzucenie kodu przez panel administracyjny (jeśli masz na stronie panel przez, który zmieniasz treści na stronie) to często w gotowych szablonach masz możliwość wrzucenia kodu analyticsa.

Dominik Myślak

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wszystkie odpowiedzi

Magister ✭
Witam,
Zamieścić kod Analytics można na kilka sposobów. Najprościej jest, jeśli korzystasz z otwartego rozwiązania jak np. Word Press. Tak więc zanim przejdziemy do setna sprawy może napiszesz czy twoja strona jest oparta na gotowym rozwiązaniu, czy może autorskim. Pewnym ułatwieniem może być podanie adresu strony, żebyśmy mogli zobaczyć z czym mamy do czynienia.

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

Kod Google Analytics powinien być zawsze zainstalowany w nagłówku HTML strony tuż przed tagiem </head>. Weryfikacje poprawności instalacji kodu śledzącego Google Analytics na wszystkich podstronach swojej strony możesz zweryfikować korzystając z np. http://www.gachecker.com

Student ✭

Pierwszy raz to robię wiedz nie wiem czy dobrze adres skopiowałem ze strony głównej Google Adesanse.Gdzie mam skopiować ten adres
Identyfikator śledzenia
UA-44749252-1 bo jak otwieram przeglądarka czy to Mozilla czy tez Google Chrom to nic tam takie go nie ma że by było takie same jak mój kod śledzenia daje pokaż źródło strony a tam mnóstwo skryptów a ani śladu po identyfikatorze śledzenia.bandicam 2013-10-15 09-26-54-276.jpgbandicam 2013-10-15 09-32-57-662.jpgbandicam 2013-10-15 09-27-56-182.jpg

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

W tym zdaniu chyba Ci chodziło o analytics?

Pierwszy raz to robię wiedz nie wiem czy dobrze adres skopiowałem ze strony głównej Google Adesanse.Gdzie mam skopiować ten adres

Co do kodu to musisz skopiować cały kod. Wydaje mi się, że w Twojej wypowiedzi przewija się tylko identyfikator śledzenia.

Skopiuj cały kod analytics i wklej go przed znacznikiem zamykającym </head> - w tym celu musisz zalogować się na serwer i znaleźć plik odpowiedzialny za górną część kodu - w różnych systemach może taki plik różnie się nazywać - head.php w wordpressie; w autorskim systemie może to być po prostu index.php, itd. Musisz mieć choć podstawy php, żeby samemu wrzucić taki kod.

Otwierając kod źródłowy w przeglądarkach jedynie podejrzysz kod i sprawdzisz, czy analytics faktycznie jest wrzucony na wszystkich podstronach - nie służy on do wrzucania kodu, ponieważ kązdy mógłby Ci zmienić stronę.

Zaloguj się na serwer i znajdź plik, w kórym wrzucając kod pojawi się on na wszystkich podstronach.

Jeśli każda podstrona Twojego serwisu jest na odrębnym pliku to musisz do każdego z nich wrzucić kod analyticsa.

Jeśli Twoja strona stoi na gotowych skryptach jak np. wordpress to tą operację można dokonać przez panel administracyjny w edytorze.

Dominik Myślak

Student ✭

Nie wiele mi to mówi jak to mam zrobić pierwszy raz mam za czymś takim do czynienie i nie bardzo wiem jak to mam ugry sc.O jaki serwer chodzi gdzie się mam zalogować chodzi o konto analityce czy Google Adesanse czy konto You Tube czy konto Google pierwszy raz to robię wiec naprawdę nie wiem jak to ugry sc proszę o wyrozumiałość i dokładniejsze wytłumaczenie co skopiować i gdzie dokładnie skopiować i jak to znal esc po prostu całą operacje od początku do końca dziękuje i przepraszam za kłopot.

Rozwiązanie
września 2015

Najlepszy Współtwórca
Zaloguj sie do serwera FTP, tam gdzie fizycznie znajduja sie pliki, z Twoja strona. Beda to pliki *.html lub *.php. W zaleznosci od tego jak zbudowana jest Twoja strona programistycznie, kod Google Analytics powinien zostac wklejony zaraz przed koncem sekcji </head> na kazdej podstronie.
Jesli nie wiesz o czym mowa najlepiej bedzie jak skontaktujesz sie z programista, ktory pomogl Tobie stworzyc Twoje www i wkleisz mu powyszszy wpis. Tak bedzie szybciej i wygodniej Emotikon: Szczęśliwy

Student ✭ ✭ ✭

Podaj   adres  strony  to  będzie  ci  więcej  pomóc  bo jesli to jakis znany cms  to będzie łatwiej wytlumaczyc   nie  wiedząc  co to  za  rodzaj  strony  trudno podac  ci  konkretny przyklad  działania

Rozwiązanie
września 2015

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

@Donat C najlepiej by było, żebyś porozmawiał z jakimś znajomym, który zna php, wie co to serwer i kod źródłowy strony www.

Twoja strona www, a dokładnie jej pliki przechowywane są na serwerze. Aby dokonywać zmian na tych plikach musisz zalogować się na serwer - firma hostingowa powinna Ci przesłać takie dane jak nazwa serwera, login i hasło do tego serwera.

Logowanie do serwera polega na podaniu tych danych wymienionych powyżej, czyli nazwy serwera, loginu/nazwy użytkownika i hasła. Po zalogowaniu będziesz miał wgląd w pliki na serwerze i musisz przejść do plików odpowiedzialnych za Twoją stronę www - nie podam Ci ścieżki bo nie wiem jaka ona jest - każda strona może być inna - może być inaczej zbudowana. Natomiast na pewno znajduje się w folderze public_html.

Jak znajdziesz pliki swojej strony to musisz poszukać pliku, który odpowiedzialny jest za sekcję head i tu wrzucić cały kod, który sam wrzuciłeś jako screen powyżej między znacznikami < script > </ script> - cały kod, a nie tylko identyfikator.

Radzę oddać to w ręce kogoś, kto to już robił. Usiąść koło niego i popatrzeć jak należy to zrobić. W innym wypadku możesz zepsuć sobie całą stronę.

Drugą możliwością jest wrzucenie kodu przez panel administracyjny (jeśli masz na stronie panel przez, który zmieniasz treści na stronie) to często w gotowych szablonach masz możliwość wrzucenia kodu analyticsa.

Dominik Myślak

Nowicjusz ✭
Witam. Umieściłam na swojej stronie kod ( zarówno ręcznie w pliku PHP jak i poprzez plugin (Joomla)...google nadal nie widzi go jednak. Kiedy wchodzę na swoją stronę główną i oglądam z poziomu przeglądarki kod strony znajduję odpowiedni &lt;script&gt;. Co mogę jeszcze zrobić?

Najlepszy Współtwórca
jak dawno temu umieściłaś kod?

Podaj adres strony to będzie łatwiej sprawdzić poprawność kodu.
Dominik Myślak

Wschodząca Gwiazda
Zainstaluj sobie Google Tag Assistant - https://chrome.google.com/webstore/detail/tag-assistant-by-google/k . Pomoże Ci zdiagnozować problem.

Adaśko

Nowicjusz ✭
Założyliśmy konto na google analytics. Została dodana strona w panelu oraz wygenerowany kod do wstawienia. Z tego co wyczytaliśmy w sekcji head. Kod został umieszczony w pliku index.php Strona www.gachecker.com wyświetla komunikat że został umieszczony Universal Analytics natomaist w panelu google analytics nadal widnieje informacja o braku instalacji.
Nie wiemy co jeszcze może być nie tak? Nasza strona to wywozimy-odpady.pl
Bardzo proszę o pomoc.

Wschodząca Gwiazda
Marjo kod jest poprawnie zainstalowany, poczekaj jeszcze troszku a zobaczysz dane statystyczne (czasem trzeba odczekać do 72 h).

Adaśko

Najlepszy Współtwórca
@Marjo W,
Patrząc w kod i na wskazania Tag Asistant'a kod umieszczony jest na końcu sekcji body a nie na końcu head.
W związku z tym nie wszystko będzie działało jak należy.