Obecnie 190 forumowiczów jest online
Obecnie 190 forumowiczów jest online
Porozmawiaj na temat implementacji kodu śledzenia w wielu domenach, ustaw śledzenie zdarzeń. Dowiedz się, czym jest Universal Analytics i jak korzystać z Menedżera tagów Google.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Konfiguracja celu przy użyciu Virtual Page Views

Nowicjusz ✭

Chciałbym skonfigurować cel "Złożenie zamówienia" w moim Analitycs w następujący sposób:

1. krok - kliknięcie "dodaj do koszyka"

2. krok - przejście do realizacji zamówienia (czyli ekranu koszyka, gdzie podaje się dane, wybiera formę płatności itd.)

3. krok - złożenie zamówienia

Środkowy krok jest prosty, bo odnosi się po prostu do strony z konkretnym adresem URL. Kroki 1. i 3. dotyczą już jednak kliknięć w przyciski, więc chciałbym je skonfigurować przez użycie Virtual Page Views i mam pytanie: jakiej kategorii najlepiej użyć przy konfigurowaniu triggers? Chodzi mi o rzeczy do wyboru takie jak:

Click Class

Click ID

Click Text

itp., itd.

Czym różnią się te wszystkie opcje i czy niektóre działają lepiej niż inne? Czy jeżeli po prostu wybiorę opcję Click Text i wpiszę pełny tekst mojego przycisku (np. "Potwierdź zakup") to trigger zadziała bez zarzutu?

Nie mogę tego sprawdzić przez Preview Mode, bo kliknięcie przycisku powoduje przeładowanie strony, więc nie pojawi mi się żadna informacja w "Tags Fired On This Page".

Odpowiedź eksperta 1verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Robert Z
lipiec

Najlepszy Współtwórca

Cześć Robert,

Poszczególne elementy mają jedno i to samo zadanie, czyli spowodować, że dane kliknięcie (tylko w danym przypadku) zostanie odnotowane.

Jeśli przycisk ma swoją klasę bądź id, to sugeruję użyć klasy bądź id. Możesz sprawdzić czy wszystko działa, mimo, że przeładowuje się strona, wciskając na klawiaturze ctr + kliknij myszką w przycisk. Strona otworzy się w nowej karcie, a ty zobaczysz na podglądzie, czy odpaliła się wirtualna odsłona.

Drugą możliwością jest mieć otwarte w drugiej karcie okno Analyticsa i zobaczyć czy odpaliła się strona nazwana przez Ciebie - dobrze jest jakoś oznaczyć sobie wirtualne odsłony dodając do nazwy wartości dla nazwy pola: page, jakiś szczegół, który pozwoli przefiltrować wirtualne odsłony np. _wirtualne

Sądzę, że chcesz osiągnąć taki efekt.

Jako Cel konwersji chcesz podać jakąś stronę potwierdzenia, a potem

w ścieżce konwersji 

1 = nazwa jaką przypisałeś wirtualnej odsłonie dla przycisku dodaj do koszyka

2 = url

3 = nazwa jaką przypisałeś wirtualnej odsłonie dla przycisku złożenie zamówienia

Dominik Myślak

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Robert Z
lipiec

Najlepszy Współtwórca

Cześć Robert,

Poszczególne elementy mają jedno i to samo zadanie, czyli spowodować, że dane kliknięcie (tylko w danym przypadku) zostanie odnotowane.

Jeśli przycisk ma swoją klasę bądź id, to sugeruję użyć klasy bądź id. Możesz sprawdzić czy wszystko działa, mimo, że przeładowuje się strona, wciskając na klawiaturze ctr + kliknij myszką w przycisk. Strona otworzy się w nowej karcie, a ty zobaczysz na podglądzie, czy odpaliła się wirtualna odsłona.

Drugą możliwością jest mieć otwarte w drugiej karcie okno Analyticsa i zobaczyć czy odpaliła się strona nazwana przez Ciebie - dobrze jest jakoś oznaczyć sobie wirtualne odsłony dodając do nazwy wartości dla nazwy pola: page, jakiś szczegół, który pozwoli przefiltrować wirtualne odsłony np. _wirtualne

Sądzę, że chcesz osiągnąć taki efekt.

Jako Cel konwersji chcesz podać jakąś stronę potwierdzenia, a potem

w ścieżce konwersji 

1 = nazwa jaką przypisałeś wirtualnej odsłonie dla przycisku dodaj do koszyka

2 = url

3 = nazwa jaką przypisałeś wirtualnej odsłonie dla przycisku złożenie zamówienia

Dominik Myślak

Dot.: Konfiguracja celu przy użyciu Virtual Page Views

Nowicjusz ✭

Cześć,

Dzięki za szybką odpowiedź. Do moich Page Views użyłem ID i przy testowaniu oba Tagi się pojawiły, więc od strony GTM wszystko wygląda ok. Jeszcze poniżej dla pewności przesyłam konfigurację celu. Czy wszystko w nim wygląda ok? Czy na coś jeszcze powinienem zwrócić uwagę?

cel.jpg

Najlepszy Współtwórca

Jeśli kliknięcie w przycisk dodaj do koszyka nazwałeś /koszyk i potwierdzenie zamówienia /zakup to tu jest OK.

Możesz nadać wartość takiej konwersji - jakąś uśredniową wartość zakupów jaką dokonują użytkownicy. 

W późniejszym etapie sugeruje uruchomienie ecommerce i wtedy będziesz widział dokładnie jakie towary i za jaką kwotę zostały kupione i jakie działania to spowodowały.

Dominik Myślak