Obecnie 240 forumowiczów jest online
Obecnie 240 forumowiczów jest online
Porozmawiaj na temat implementacji kodu śledzenia w wielu domenach, ustaw śledzenie zdarzeń. Dowiedz się, czym jest Universal Analytics i jak korzystać z Menedżera tagów Google.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Kod śledzenia i metoda umieszczania

Nowicjusz ✭ ✭

Jest ta informacja dla mnie niejasna. Stworzyć osobny PHP z kodem który podajecie, czy owy kod wkleić na każdą stronę serwisu? Wraz z: <?php include_once("analyticstracking.php&quotEmotikon: Mrugający ?>?  

To ze strony wasza wskazówka: Utwórz plik PHP o nazwie „analyticstracking.php” z powyższym kodem i umieść go na wszystkich stronach szablonu w języku PHP. Następnie dodaj do każdej strony szablonu następujący wiersz (bezpośrednio po tagu otwierającym <body&gtEmotikon: Mrugający: <?php include_once("analyticstracking.php&quotEmotikon: Mrugający ?>

Utworzyć osobny PHP z kodem?

Czy wkleić kod na każdą stronę?

Czy zrobić jedno i drugie?

Czy wklejać kod w body i kod śledzenia?

jak uaktualnić do do Universal Analytics. Nie znalazłam linku aktualizuj do Universal Analytics.

Dziękuję

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Dot.: Kod śledzenia i metoda umieszczania

[ Edytowane ]
Profesjonalista ✭

Dokładnie tak jak jest napisane. Tworzysz jeden plik z kodem php (analyticstracking.php) a następnie na każdej stronie w miejscu gdzie ma być wklejony kod dajesz

include_once('analyticstracking.php');

Najlepszy Współtwórca
Bogna C,

Co Ty probujesz zrobic z plikiem analyticstracking.php? Jakie jest jego zadanie? Uruchomic measurement protocol i rejestrowac ID uzytkownikow odwiedziajacych Twoja strone?

Ukatualnienie z klasycznej wersji Google Analytics do Universal powinno byc dostepne menu administracyjnym na poziomiem Uslugi.

Nowicjusz ✭ ✭ ✭
Z Universalem musisz się uzbroić w cierpliwość, ja mam możliwość aktualizacji tylko w jednym profilu na 15 różnych stron. W adminie jest bardzo wyraźny kiedy się pojawia. To jest trochę dziwne, bo na stronach gdzie nie ma możliwości aktualizacji i tak pojawia się informacja o tym, że powinieneś to już zrobić Emotikon: Szczęśliwy

Co do umieszczania kodu polecam zastanowić się na przyszłość nad Google Tag Manager, wtedy masz jeden kod na całej stronie, a wszystko (statystyki, adwordsy, konwersje, etc) ładujesz już tylko do Tag Managera. Na youtube są filmiki instruktażowe.

Emerytowany Najlepszy Współtwórca

Aktualizacja do Universal Analytics. Zakładka Administrator i:

universal-analytics.png

Najlepszy Współtwórca
Jarek,

Uaktualnienie powinno znalezc sie domyslnie na uslugach, ktore np. nie maja wlaczonego wsparcia dla sieci reklamowej.

Nowicjusz ✭ ✭
Dziękuję Emotikon: Szczęśliwy
To zdanie jest niejasne:
Utwórz plik PHP o nazwie „analyticstracking.php” z powyższym kodem i umieść go na wszystkich stronach szablonu w języku PHP
Plik PHP analyticstracking.php umieścic na wszystkich stronach.. czyli wkleic na wszystkie strony? Emotikon: Szczęśliwy

Najlepszy Współtwórca
Na kazdej stronie musisz wkleic ten kod, ktory podal Marcin. Kod musi zawierac odwolanie do pliku php.

Nowicjusz ✭ ✭
Dziekuję, niestety na tej podstronie nie mam zakładki o takiej treści. Mam jedynie takie zakładki jak poniżej bez "Uaktualnienie Universal..."
Może to być kwestia przeglądarki? Nie odzwierciedla nowych opcji.
....................................
Ustawienia usługi
Zarządzanie użytkownikami
Śledzenie informacji
Kod śledzenia
Ustawienia sesji
Bezpłatne źródła wyszukiwań
Odsyłająca lista wykluczeń
Lista wykluczeń wyszukiwanych haseł
Remarketing
Niestandardowe definicje
Import danych
Ustawienia społecznościowe

Nowicjusz ✭ ✭
Tak według tego co czytałam powinna ta opcja być na tym poziomie, lecz na moim panelu jest niewidoczna lub niedostępna. Wysłała by skrin lecz nie widzę battona dodaj obraz Emotikon: Szczęśliwy na chat Emotikon: Szczęśliwy
Dziękuję

Nowicjusz ✭ ✭
Dziękuję bardzo Emotikon: Szczęśliwy Trochę się można pogubić jeśli w Pomocy opisane są kroki których nie można wykonać. Emotikon: Szczęśliwy
Spróbuję tak zrobić jak mówisz.
pozdrawiam

Najlepszy Współtwórca
Plik ten wgrywasz na swoj FTP i dajesz do niego odwolanie z kodu .php swojej strony.

Nowicjusz ✭ ✭
Tak zrobiłam wcześniej lecz ilekroć to czytam to mam wątpliwości.
Pozdrawiam

Najlepszy Współtwórca
A nie lepiej wkleic od razu kod sledzacy GATC w szablonie strony bez zabawy w pliki php i include'owanie? Emotikon: Szczęśliwy

Nowicjusz ✭ ✭
Może lepiej, tym bardziej że wszystkie reklamy mi poznikały Emotikon: Szczęśliwy udoskonalając powiązania.
Oprócz miejsc w których nie zastosowałam opcjonalnej mozliwości.
Nadal nie mam możliwości uaktualnienia Universal
Mam natomiast informację:
Uaktualnienie do Universal Analytics
Zakończyliśmy testy beta usługi Universal Analytics i teraz każdy może z niej korzystać.

Universal Analytics obsługuje wszystkie funkcje Google Analytics, w tym umowę SLA dla wersji Premium oraz funkcje bazujące na DoubleClick, takie jak remarketing.

Przejdź na Universal Analytics. Aby to zrobić, kliknij Administrator."
I tu nie mam takiej zakładki

Co mam zrobić, przywrócić starą wersję?