Obecnie 238 forumowiczów jest online
Obecnie 238 forumowiczów jest online
Porozmawiaj na temat implementacji kodu śledzenia w wielu domenach, ustaw śledzenie zdarzeń. Dowiedz się, czym jest Universal Analytics i jak korzystać z Menedżera tagów Google.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Kod śledzenia dla sklepu oraz blogu

Student ✭

Witam,

stworzyłem blog dla swojego sklepu internetowego, w jaki sposób mam umieścić kod śledzenia, chciałbym aby analytics oddzielnie zbierał dane z sklepu a oddzielnie z blogu, wstawić po prostu dwa kody śledzenia i wykluczyć podstrony, czy ustawić 2 widoki w analytics?.

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Marcin S
listopada 2016

Student ✭ ✭ ✭

Marcin,

jeśli jest możliwość przejścia z bloga do strony lub odwrotnie to zdecydowanie ta sama usługa z dwoma dodatkowymi widokami.

Po utworzeniu nowego widoku zakładka Filtry w administracji i odpowiednio:

Dla bloga - filtr predefiniowany: Uwzględnij tylko ruch do podkatalogów rozpoczyna się od /blog/

Dla wszystkie innego - filtr predefiniowany: Wyklucz ruch do podkatalogów rozpoczyna się od /blog/

Jeśli nie ma końcowego znaku / w adresie głównym do bloga to wówczas oczywiście /blog w powyższych.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wszystkie odpowiedzi

Profesjonalista ✭ ✭

i jedna i druga droga zrealizuje swój cel, proponuje jednak wdrożyć 1 kod i mierzyć to za pomocą widoku :-), prostsze rozwiazanie.

Pozdrawiam serdecznie,
Rafał Dziurowicz

Student ✭

dzięki a w jaki sposób wykluczyć w poszczególnych widokach podstrony mój sklep znajduje się pod example.com/index.php zaś blog example.com/blog chodzi mi o to, że jeden widok zbiera wszystkie dane, które mają w odnośniku /blog/ a drugi widok całą resztę.

Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Marcin S
listopada 2016

Student ✭ ✭ ✭

Marcin,

jeśli jest możliwość przejścia z bloga do strony lub odwrotnie to zdecydowanie ta sama usługa z dwoma dodatkowymi widokami.

Po utworzeniu nowego widoku zakładka Filtry w administracji i odpowiednio:

Dla bloga - filtr predefiniowany: Uwzględnij tylko ruch do podkatalogów rozpoczyna się od /blog/

Dla wszystkie innego - filtr predefiniowany: Wyklucz ruch do podkatalogów rozpoczyna się od /blog/

Jeśli nie ma końcowego znaku / w adresie głównym do bloga to wówczas oczywiście /blog w powyższych.