Obecnie 223 forumowiczów jest online
Obecnie 223 forumowiczów jest online
Porozmawiaj na temat implementacji kodu śledzenia w wielu domenach, ustaw śledzenie zdarzeń. Dowiedz się, czym jest Universal Analytics i jak korzystać z Menedżera tagów Google.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Kod dostawcy usługi serwera i oprogramowania e-sklepu

B
Student ✭ ✭

Witam wszystkich,

przeglądając tagi zainstalowane na mojej stronie za pomoc Tag Assistant znalazłem GTM wraz z kodem Analytics, który nie należał do mnie. Po krótkiej analizie okazało się, że omawiany kod należy do dostawcy serwera i jednocześnie oprogramowania sklepu internetowego.

W związku z tym chciałbym spytać Was, czy ktoś może spotkał się również z takimi praktykami? Czy jest to, powiedzmy dozwolone i jak ewentualnie można zawalczyć z dostawca usług, by skasował swój kod. 

Przy okazji chciałbym spytać czy może mieć to wpływ na mój kod?

Z góry dzięki za wszelkie informacje. 

Pozdrawiam,

Bartek

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Dot.: Kod dostawcy usługi serwera i oprogramowania e-sklepu

[ Edytowane ]
Magister ✭ ✭

Cześć,

doklejanie kodów GTM jest częstą praktyką, którą wykorzystują sklepy internetowe oparte na modelu SaaS. Niestety akceptując regulamin zgodziłeś się na powyższą "inwigilację". Jeśli Ci to przeszkadza zmień silnik sklepu internetowego.

Dodatkowy kod w żaden sposób nie koliduje z Twoim GTM oraz innymi kodami zaimplementowanymi w obrębie witryny.

Kod dostawcy usługi serwera i oprogramowania e-sklepu

Najlepszy Współtwórca

Chodzi o IAI czy Shopera? To dosc powszechna praktyka, ktora budzi u roznych osob rozne reakcje Emotikon: Szczęśliwy

Raczej dane zbieraja sie dobrze wiec nie sial bym paniki. To mozna latwo sprawdzic, np. patrzac w Google Tag Assistancie ile Pageviews'ow idzie do Twojego UA.