Obecnie 258 forumowiczów jest online
Porozmawiaj na temat implementacji kodu śledzenia w wielu domenach, ustaw śledzenie zdarzeń. Dowiedz się, czym jest Universal Analytics i jak korzystać z Menedżera tagów Google.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Kod Universal

Student ✭

Witam,

mam pytanie odnośnie weryfikacji kodu GATC. Chcę włączyć raporty demograficzne, zainteresowań itd.

Na stronie mam wklejony Universal, a GA mi nie pokazuje danych demograficznych bo wyskakuje komunikat, że muszę wykonać weryfikację kodu. Kiedy klikam w buttona żeby to zrobić nic się nie dzieje.

Czy posiadanie Universala samo w sobie nie włącza raportów danych demograficznych i zainteresowań?

Jeżeli nie to co mam zrobić? Wspomne też tylko, że zmiana jednego wierszu w kodzie (jak podaje support) jest niewykonalne w universalu (nie ma nawet takich wierszy w kodzie).

Dzięki z góry !

Pozdrawiam

Paweł

Odpowiedź eksperta 3verified_user

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Paweł P
września 2015

Dot.: Kod Universal

Wschodząca Gwiazda
Paweł zainstaluj stary kod w serwisie. Jednocześnie mogą działać stary i nowy.

Adaśko

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wszystkie odpowiedzi

Wschodząca Gwiazda

Universal Analytics nie obsługuje obecnie skryptu dc.js w języku JavaScript ani związanych z nim funkcji (remarketingu, raportów wyświetleń w sieci reklamowej Google, integracji narzędzia DoubleClick Campaign Manager ani raportów zainteresowań i danych demograficznych Google Analytics). Jeśli korzystasz z którego z tych narzędzi, przeprowadź uaktualnienie do Universal Analytics dopiero po wprowadzeniu obsługi skryptu dc.js.

Tutaj pełny zakres informacji

Jesli chcesz właczyć te raporty musisz przejść na stary kod.

Student ✭

to dwa słowa mi się nasuwają: to słabo

Dzięki wielie za info!

Wschodząca Gwiazda
No niestety,
Na pewno kiedyś będzie to dostępne w universal, na ostatnim semcampie ktoś mówił, że powinno być w tym roku, ale dokładnie nic nie wiadomo.
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Paweł P
września 2015

Wschodząca Gwiazda
Paweł zainstaluj stary kod w serwisie. Jednocześnie mogą działać stary i nowy.

Adaśko

Student ✭

a nie będą się podwajały wyniki w raportach?

Wschodząca Gwiazda
z tym podwójnym zliczaniem to nie jestem pewny,ale napewno to będzie wypaczało współczynnik odrzuceń

Wschodząca Gwiazda
Maciek nie wypacza, bo to są dwa niezależne skrypty z niezależnymi sondami zdarzeń. One będą wskazywały troszku inne wyniki ale z moich obserwacji różnica jest rzędu 0,5 %, czyli w technologii Internetowej jest to norma.

Wschodząca Gwiazda
ja znam taki przypadek-dwa kody jeden unversal jeden standardowy(- i współczynnik odrzuceń na poziomie 0-3%

[ Edytowane ]
Wschodząca Gwiazda

Myślę, że jest to przypadek albo po prostu Maciek ustawiłeś tak dobrze kampanię, że masz perfekcyjny procent odrzuceń Emotikon: Szczęśliwy

Adaśko

Wschodząca Gwiazda
A w sumie po co dwa kody? Nie można universala zastąpić starym kodem i przekleić do niego tylko UA z universala? Będzie jeden kod, a statystyki będą zbierane do profilu universalaEmotikon: Szczęśliwy Dzięki temu nie trzeba tworzyć nowego profiluEmotikon: Szczęśliwy