Obecnie 249 forumowiczów jest online
Obecnie 249 forumowiczów jest online
Porozmawiaj na temat implementacji kodu śledzenia w wielu domenach, ustaw śledzenie zdarzeń. Dowiedz się, czym jest Universal Analytics i jak korzystać z Menedżera tagów Google.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Gubienie źródła rezerwacji

Student ✭

Hej,

mam problem z gubieniem źródła z zewnętrznego systemu rezerwacji. Kod GA jest dodany przez GTM. Wykluczenia witryn odsyłających i cross-domain tracking w GTM dodane.

Jedyną różnicą między obiektami, w których przypisywanie źródła działa poprawnie jest wykorzystanie dodatkowych dwóch pól "anonymizeIP" oraz "page".

Czy to one mogą być powodem występowania błędu?

sonnengut.PNG

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Student ✭ ✭ ✭

Nie sądzę, aby któreś z tych pól mogło być przyczyną problemu.

Raczej szukałbym czegoś po stronie wdrożenie cross domain tracking (literówka w domenie itp.). 
Działało i przestało, czy w ogóle nie działało nigdy?

Wschodząca Gwiazda

Najprawdopodobniej jest to jednak przyczyna gubienia informacji o źródle, jeśli jest ona przekazywana jako parametr w adresie URL ponieważ nadpisujesz wartość pola page jako {{Page Hostname}}{{Page Path}}.

W takiej sytuacji, gdy mamy adres np.:

http://www.example.com/folder/plik.html?parametr=xyz

do Google Analytics jako strona trafia wartość:

www.example.com/folder/plik.html

ale to, co jest po znaku zapytania już nie.

Tomasz Ciepłucha

Dot.: Gubienie źródła rezerwacji

[ Edytowane ]
Student ✭ ✭ ✭

Faktycznie, nie wiem dlaczego ale zamiast o 'page'u' myślałem o nadpisywaniu 'hosta'.

Przychylam się do podpowiedzi Tomasza. Może to być przyczyną.
Jak zwykle dobrze mówi, polać mu!

Dot.: Gubienie źródła rezerwacji

[ Edytowane ]
Student ✭ ✭ ✭

Tak btw. jeśli Twoim celem nadpisania 'page' jest po prostu wyświetlanie w raportach pełnej strony (a nie jakiś indywidualny inny powód) to możesz to zrobić za pomocą filtru w panelu GA i dzięki temu nie będziesz miał problemów z ucinaniem parametrów i tym samym przekazaniem cookiesa w urlu

Filtr: https://support.google.com/analytics/answer/1012243?hl=pl