Obecnie 223 forumowiczów jest online
Porozmawiaj na temat implementacji kodu śledzenia w wielu domenach, ustaw śledzenie zdarzeń. Dowiedz się, czym jest Universal Analytics i jak korzystać z Menedżera tagów Google.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Google tag manager

Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Witam

1)Ostatnio przeglądałem źródła stron dużych sklepów i zauważyłem, iż skrypty GTM mają na końcu strony , na stronach  pomocy google jest informacja , iż skrypt powinien być umieszczony zaraz pod znacznikiem <body> Czy coś się zmieniło ? Czy to zależy od specyfikacji strony ?

2)Na swojej stronie mam umieszczoną ramkę firmy trzeciej. Wstawiłem ten kod przez GTM jako tag niestandardowy. Czy istnieje możliwość otagowania , aby móc zliczać w GA ile razy ten element był klikany ?

Odpowiedź eksperta 3verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Piotr Kazana (Community Manager)
marca 2016

Dot.: Google tag manager

[ Edytowane ]
Wschodząca Gwiazda

1. Nic się nie zmieniło. GTM dalej powinien być wstawiony zaraz za znacznikiem <body> ( nie sekcją body !!! ).
2. http://www.simoahava.com/analytics/iframe-cross-domain-tracking-in-google-tag-manager/
Adaśko

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Piotr Kazana (Community Manager)
marca 2016

[ Edytowane ]
Wschodząca Gwiazda

1. Nic się nie zmieniło. GTM dalej powinien być wstawiony zaraz za znacznikiem <body> ( nie sekcją body !!! ).
2. http://www.simoahava.com/analytics/iframe-cross-domain-tracking-in-google-tag-manager/
Adaśko

Wschodząca Gwiazda

Dodam od siebie

1 Nie sprawdzałem innych dostawców, ale w Shoperze jest instrukcja dodania kody GTM i ląduje on właśnie na końcu body.

Wschodząca Gwiazda
Maciek jak ja mam shopera do obsługi, to wstawiam ręczne kod, przez zaawansowanego edytora :-) i śmiga mi to pięknie za <body>. Adaśko

Wschodząca Gwiazda

Wiadomo, ale mniej obeznani ludzie korzystają z instrukcji od Shopera i wtedy jest tam gdzie jest.

Wschodząca Gwiazda

Jeśli chodzi o możliwość śledzenia kliknięć w element <iframe> na stronie to niestety nie ma takiej możliwości. Bez względu na to jak ramka jest wstawiona, czy bezpośrednio w kodzie czy przez GTM.

Tomasz Ciepłucha