Obecnie 216 forumowiczów jest online
Porozmawiaj na temat implementacji kodu śledzenia w wielu domenach, ustaw śledzenie zdarzeń. Dowiedz się, czym jest Universal Analytics i jak korzystać z Menedżera tagów Google.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Gdzie umieścić kod GTM

Nowicjusz ✭ ✭

Witam,

Prowadzę stronę na wordpresie i w dniu dzisiejszym zarejestrowałem się w GTM ,

otrzymałem kod śledzący,

wszedłem w edycję motywu,

umieściłem go w miejscu, w którym myślę , że powinien być,

i nic... witryna nie uzyskała autoryzacji !

GDZIE WKLEIĆ KOD??

Proszę o pomoc

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Gdzie umieścić kod GTM

Najlepszy Współtwórca

Przy uzyskiwaniu kodu GTM masz dokładnie opisane, gdzie powinien on się znaleźć. W Wordpressie to dosyć proste, tym bardziej, że edycji plików head możesz dokonać w panelu administracyjnym używając Edytora.

Czy po wrzuceniu kodu na stronę opublikowałeś kontener w panelu GTM?

Dominik Myślak

Gdzie umieścić kod GTM

Nowicjusz ✭ ✭

Wrzuciłem tylko kod

można spr www.drmeyer-shoes.com

Zadnego kontenera nie opublikowałem -nie jestem anglojezyczny i poruszam sie intuicyjnie + słownik

Gdzie umieścić kod GTM

Najlepszy Współtwórca

Wejdź do panelu Google Tag Managera i z prawej strony kliknij 3 pionowe kreski i wybierz pierwsze od góry. Będziesz mógł zmienić język na Polski.

Następnie przejdź na Obszar roboczy i kliknij z prawej strony opublikuj.

Dominik Myślak

Gdzie umieścić kod GTM

Nowicjusz ✭ ✭

Dzięki Dominiku,

Język ustawiłem Emotikon: Mrugający

Do tematu podejdę trochę później, bo widzę , że będę musiał pokasować kod z Google Analytics - muszę poczytać i przetrawić

Pozdrawiam i dziękuję

sławek

Gdzie umieścić kod GTM

Najlepszy Współtwórca

Jeśli ustawić kod analyticsa przez GTM, to tak, usuń z kodu strony kod analyticsa.

Natomiast nie musisz wgrywać przez GTM kodu analyticsa, tylko ustawiać zdarzenia itp. na bazie samego ua.

Decyzja należy do Ciebie Emotikon: Mrugający

Dominik Myślak

Gdzie umieścić kod GTM

Nowicjusz ✭ ✭

ale to skomplikowane.

Wracając do samego GTM to ja żle opublikowałem kod, ponieważ zwraca błąd 404?

Kod składa się  z 2 części które musze opublikować w sekcji head i body najwyżej jak się da?

Gdzie umieścić kod GTM

Magister ✭

404 zwraca, kiedy na stronie jest pusty kontener. Kiedy opublikujesz swój pierwszy tag, wszystko będzie ok.

Gdzie umieścić kod GTM

Nowicjusz ✭ ✭

dobra , dobra Emotikon: Szczęśliwy

Jak mam opublikować swój pierwszy tag? wiem, że pytanie może być idiotyczne ale to mój pierwszy raz Emotikon: Mrugający

Gdzie umieścić kod GTM

Nowicjusz ✭ ✭

Rozumie, że publikując np w GTM tag do Google Analitycs kontener nie będzie pusty i zostanie opublikowany. to takie zabezpieczenie, żeby nie zaśmiecać Google? Tak mogę to rozumieć?

Gdzie umieścić kod GTM

Student ✭ ✭ ✭

Tak, dodaj tag i opublikuj kontener, a komunikat zniknie. Po wybraniu kontenera w prawym górnym rogu masz możliwość jego opublikowania.