Obecnie 145 forumowiczów jest online
Porozmawiaj na temat implementacji kodu śledzenia w wielu domenach, ustaw śledzenie zdarzeń. Dowiedz się, czym jest Universal Analytics i jak korzystać z Menedżera tagów Google.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

GTM - zły typ tagu

Student ✭

Hej,

dostałam konto GTM, na którym klient miał skonfigurowany tag Analytics ale z konfiguracją z klasycznym tagiem Analytics podczas gdy korzystał z Universal.

Jaki to mogło mieć wpływ na jakość danych i czy miało (dane się zbierały - na stronie pojawiała się jedynie informacja o błędnej implementacji).

Teraz rodzaj tagu został zmieniony natomiast obecnie nie zliczają się wirtualne odsłony (obstawiam, że to może być wynikiem złej konfiguracji DataLayer w tym momencie, który był dopasowany do klasycznego Analyticsa a nie Universal), natomiast wcześniej przy złym rodzaju tagu dane zbierały się. Dlaczego tak się dzieje?

Odpowiedź eksperta 1verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Anna K
lipca 2016

Dot.: GTM - zły typ tagu

Najlepszy Współtwórca
Od 2 kwietnia 2014 roku wszystkie konta są Universal. Trzeba tylko GATC zmienić. Co do Wirtualnych odsłon to nie wiem jak masz je skonfigurowane, ale powinnaś je wysyłać domyślnie jak pozostałe hity tagiem z wersja GA Universal Analytics.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Anna K
lipca 2016

Najlepszy Współtwórca
Od 2 kwietnia 2014 roku wszystkie konta są Universal. Trzeba tylko GATC zmienić. Co do Wirtualnych odsłon to nie wiem jak masz je skonfigurowane, ale powinnaś je wysyłać domyślnie jak pozostałe hity tagiem z wersja GA Universal Analytics.

Student ✭
A jeśli chodzi o DataLayer (obecnie w kodzie strony dane są wysyłane jako _gaq.push, czytałam że powinno być dataLayer.push).

Najlepszy Współtwórca
Jak juz masz GTM nie uzywaj _ga.push. W przypadku wirtualnych odsłon nie ma potrzeby używania juz dL. Obejrzyj ten wideo tutorial: https://www.youtube.com/watch?v=ykJEzxHlqDU

Student ✭
Super. Dziękuję za pomoc.

GTM - zły typ tagu

Nowicjusz ✭

A co w przypadku kiedy GA przed migracją na UA był zaimplementowany na stronie przez GTM jako typ tagu: "klasyczna wersja GA" i tak już zostało po migracji?
Czyli w tym momencie mam typ tagu w GTM jako "klasyczna wersja Google Analytics" ale identyfikator śledzenia już należy do UA.
Czy w takim wypadku nadal GA zostaje klasycznym?