Obecnie 242 forumowiczów jest online
Obecnie 242 forumowiczów jest online
Porozmawiaj na temat implementacji kodu śledzenia w wielu domenach, ustaw śledzenie zdarzeń. Dowiedz się, czym jest Universal Analytics i jak korzystać z Menedżera tagów Google.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

GTM i automatyczne doładowanie kolejnej strony

Nowicjusz ✭

Cześć,

kod GA wpięty przez GTM nie zlicza mi odsłon artykułów, które doładowują się automatycznie po skrolowaniu strony. Przez to mam większy współ. odrzuceń i mniejszy czas trwania sesji niż przy korzystaniu ze standardowego kodu Analyticsa. Ktoś wie, co zmienić w kodzie GTM aby zadziałało?

GTM i automatyczne doładowanie kolejnej strony

[ Edytowane ]
Magister ✭

Ceść,

jeśli chcesz obsłużyć doładowywanie się artykułów, to za każdym razem, kiedy na ekranie pojawi się nowy artykuł musi wywołać się dataLayer, który będzie zawierał odpowiednie informacje o artykule. Np:

dataLayer.push({
'event': 'vPageview',
'vPageUrl': '/podstrona-nowy-artykul',

'vPageTitle': 'Tytuł nowego artykułu'
});

Następnie w GTM musisz dodać nowy tag GA (odsłony), który będzie się wykonywał za każdym razem, kiedy pojawi się event vPageview.

Tutaj jest ładnie opisane (punkt 5) jakie dodatkowe pola trzeba skonfigurować w takim tagu, żeby działało jak trzeba:

https://www.optimizesmart.com/tracking-virtual-pageviews-google-tag-manager-v2-complete-guide/.