Obecnie 145 forumowiczów jest online
Obecnie 145 forumowiczów jest online
Porozmawiaj na temat implementacji kodu śledzenia w wielu domenach, ustaw śledzenie zdarzeń. Dowiedz się, czym jest Universal Analytics i jak korzystać z Menedżera tagów Google.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

GTM analytics i Search Console

Nowicjusz ✭

Witam,

moje pytanie może się okazać banalne ale dopiero zaczyna przygodę z GTM. Podmieniłem na stronie kod GA na GTM. W GTM dodałem tag GA wyświetlenie strony, opublikowałem etc. Wszystko działa. Niestety w GA nie pokazuję się od tego momentu żadne raporty z Search Console. Coś jeszcze powinienem zrobić aby to zadziałało?

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Profesjonalista ✭ ✭ ✭

Hej Emotikon: Szczęśliwy

A czy w Search Console usługa Analytics cały czas widnieje jako powiązana z witryną usługi Search Console...? (koło zębate/Usługa Google Analytics)

________
Booguś

Nowicjusz ✭ ✭

Nic się nie zmieniło w widoku. Po prostu od zmiany na kod GTM niema żadnych statystyk w zakładce Search Console. Wszystkie dane historyczne są.

Wschodząca Gwiazda

Sprawdź bezpośrednio w usłudze w Search Console są dane, czy też nie.

Tomasz Ciepłucha

Nowicjusz ✭ ✭

Racja. W SC niema żadnych danych od chwili zmiany kodu na stronie. PO prostu daty po tym czasie są szare - nie da si e ich wybrać. Zrobiłem ponowną weryfikację witryny. Może to pomoże.

Wschodząca Gwiazda

Ok, wychodzi na to, że straciłeś autoryzację. Prawdopodobnie jako metodę weryfikacji wybrałeś wcześniej Analytics, a ponieważ nie ma już kodu Analytics na stronie no to Google uznał, że nie masz już praw do tej usługi.

Musisz jeszcze raz się zweryfikować w GSC i jako metodę wybrać tym razem GTM lub inną.

Tomasz Ciepłucha

Nowicjusz ✭ ✭

Mam zweryfikowane przez metatag. Teraz dodatkowo zweryfikowałem przez GTM. Niestety w SC - Analityka Wyszukiwania ciągle nie mogę wybrać zakresu dat po 3.04.2017. Może muszę dodatkowo usunąć metatag i cofnąć weryfikację?

[ Edytowane ]
Wschodząca Gwiazda

Ale dane zarówno w GSC jak i importowane do GA z GSC są zawsze z kilkudniowym opóźnieniem Emotikon: Szczęśliwy

Więc sądzę, że masz wszystko w porządku. Sprawdź jutro i okaże się, że masz już dane z kolejnego dnia. 

"Dane narzędzia Search Console stają się dostępne w nim samym oraz w Analytics po upływie 48 godzin od ich zebrania."

https://support.google.com/analytics/answer/1308621?hl=pl

Tomasz Ciepłucha