Obecnie 194 forumowiczów jest online
Obecnie 194 forumowiczów jest online
Porozmawiaj na temat implementacji kodu śledzenia w wielu domenach, ustaw śledzenie zdarzeń. Dowiedz się, czym jest Universal Analytics i jak korzystać z Menedżera tagów Google.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

GA przestał zbierać dane, komunikat: Brak odebranych danych

Nowicjusz ✭

Witam serdecznie. GA zajmuję się od niedawna. Analitykę podpięłam sobie do bloga, żeby nauczyć się na własnej skórze jak to działa i z czym się je. GA zbierało mi dane przez tydzień i nagle padło, przestało. Pogrzebałam coś i odżyło. Znów na tydzień. Teraz padło i znów myślałam, że samodzielnie naprawię. Teraz tam tyle namotałam, że nie wiem już czy to kiedykolwiek odkręcę. Proszę o ratunek i pomoc Emotikon: Szczęśliwy

Dodam, że jestem całkowicie nowa w temacie i nie wszystko kumam. Przeszukałam cały internet wzdłuż i wszerz i nie jestem w stanie znaleźć odpowiedzi. Kod musiałam wprowadzić poprawnie, skoro zbierał dane. Obecnie mam informację Brak odebranych danych z ostatnich 48 godzin. A ruch był na pewno. Emotikon: Smutny

Z góry dziękuję za pomoc.

Na wszelki wypadek podaję adres, bo może będzie potrzebny:

https://sferacopywritera.wordpress.com

Pozdrawiam

Odpowiedź eksperta 1verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: dorota b
kwietnia 2016

Dot.: GA przestał zbierać dane, komunikat: Brak odebranych danych

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

Musisz pamiętać, że blogi stawiane w domenie wordpress.com mają pewne ograniczenia. Szukałem jak można wrzucić kod Google Analytics do tak stworzonego bloga i ich nie znalazłem. Dodatkowo szukałem w testowym blogu, który mam postawiony i również takiej możliwości nie widzę.

Dodatkowo wchodząc do panelu bloga w zakładce Ustawienia widzę jak poniżej.

Screen Shot 04-25-16 at 10.00 AM.PNG

Na pewno używasz darmowej wersji.

Druga sprawa to pomyśl nad postawieniem własnego bloga na wordpressie, ale na jakimś serwerze. Wtedy masz dostęp do x szablonów. Wtedy masz dostęp do x pluginów. Masz pełną kontrolę nad blogiem i możesz w prosty sposób wdrożyć analytics.

Dominik Myślak

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Najlepszy Współtwórca

Dorotko musiałabyś dokładnie napisać co robiłaś na blogu. Czy zmieniałaś szablon wordpressa? Robiłaś jakieś aktualizacje?

Czy kod Google Analyticsa wprowadzałaś przez jakąś wtyczkę, czy po prostu do kodu wordpressa?

Natomiast kodu po prostu nie ma na stronie, stąd brak danych. Zainstaluj sobie np. wtyczkę do przeglądarki chrome`a o nazwie Tag Assistant i przy takich "awariach" będziesz mogła zdiagnozować co się stało.

Dzisiaj wtyczka pokazuje to

Screen Shot 04-25-16 at 08.54 AM.PNG

Dominik Myślak

Nowicjusz ✭
Dziękuję za odpowiedź Emotikon: Szczęśliwy Bardzo możliwe, że obecnie nie ma kodu na stronie, bo wczoraj strasznie tam namotałam. Zanim jednak przestał zbierać dane nic nie zmieniałam. Nie zmieniałam szablonu ani nic innego. Dodałam dwa teksty i tyle. Ale to chyba nie powinno mieć wpływu? Kod dodawałam w polu "narzędzia" w blogu i pierwotnie działał (nie wiem jak się dostać do kodu źródłowego, żeby tam to wpisać). Potem dodawałam za pomocą GTM Emotikon: Szczęśliwy Teraz sama nie wiem co zrobić z tym. Skoro nie ma kodu, to pewnie muszę go znów wpisać. Tylko czy to zadziała? Dzięki za podpowiedź z wtyczką, ściągnę ją, skoro ma pomóc Emotikon: Szczęśliwy tylko jak teraz mogę wrócić do gromadzenia danych? jak skutecznie ten kod wprowadzić? Emotikon: Szczęśliwy

Najlepszy Współtwórca
Postaraj się go ponownie wstawić na bloga. Napisz może jak to robisz.
Dominik Myślak

Nowicjusz ✭
Jest jeszcze gorzej Emotikon: Smutny Chyba nie ogarnę. Robiłam tak jak wcześniej - wstawiałam do szablonu w polu Google Webmaster Tools. Za pierwszym razem zadziałało, teraz nie. Potem GTM próbowałam. Tak mi zadziałało za drugim razem. Teraz nie. Za wtyczkę dzięki Emotikon: Szczęśliwy pokazuje mi komunikat : Result of Tag Analysis0 In total
Show Ignored Issues. Klikam "zbadaj" i pokazuje mi to co poniżej:

<head>
<link rel="stylesheet" href="styles2_min.css">
&lt;script async="" src="https://ssl.google-analytics.com/analytics.js">&lt;/script&gt;&lt;script type="text/javascript" async="" src="https://ssl.google-analytics.com/ga.js">&lt;/script&gt;&lt;script src="popup2_compiled.js">&lt;/script&gt;
</head>

Mnie pomału przerasta, ale jestem uparta, więc jeszcze pomęczę jeżeli nie masz nic przeciwko temu Emotikon: Szczęśliwy
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: dorota b
kwietnia 2016

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

Musisz pamiętać, że blogi stawiane w domenie wordpress.com mają pewne ograniczenia. Szukałem jak można wrzucić kod Google Analytics do tak stworzonego bloga i ich nie znalazłem. Dodatkowo szukałem w testowym blogu, który mam postawiony i również takiej możliwości nie widzę.

Dodatkowo wchodząc do panelu bloga w zakładce Ustawienia widzę jak poniżej.

Screen Shot 04-25-16 at 10.00 AM.PNG

Na pewno używasz darmowej wersji.

Druga sprawa to pomyśl nad postawieniem własnego bloga na wordpressie, ale na jakimś serwerze. Wtedy masz dostęp do x szablonów. Wtedy masz dostęp do x pluginów. Masz pełną kontrolę nad blogiem i możesz w prosty sposób wdrożyć analytics.

Dominik Myślak

Nowicjusz ✭
Wiem właśnie, że .com ma ograniczenia. I nie robiłabym zamieszania, gdyby nie to, że przez chwilę działało Emotikon: Szczęśliwy w sumie koło 2-3 tygodni dane zbierało. No nic, dzięki za porady Emotikon: Szczęśliwy Na pewno jestem już trochę mądrzejsza. Może jeszcze coś ciekawego wymyślę Emotikon: Szczęśliwy a jak nie to trzeba będzie się udać gdzieś, gdzie będę mieć większe pole manewru Emotikon: Szczęśliwy

Pozdrawiam

Nowicjusz ✭
Tak już poza problemem, ale pomyślałam, że dopowiem. Zadziałało, dzisiaj Emotikon: Szczęśliwy po połączeniu GSC z GA zaczęło zbierać dane Emotikon: Szczęśliwy