Obecnie 113 forumowiczów jest online
Obecnie 113 forumowiczów jest online
Porozmawiaj na temat implementacji kodu śledzenia w wielu domenach, ustaw śledzenie zdarzeń. Dowiedz się, czym jest Universal Analytics i jak korzystać z Menedżera tagów Google.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

GA nie zlicza wizyt z komputerów

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭

Mam problem natury technicznej, polegający na tym, że GA nie zlicza niektórych wizyt z komputerów. Mianowicie- gdy wchodzę z mojego komputera GA nie widzi moich odwiedzin. Gdy wchodzę z telefonu (który "jedzie" na tym samy WiFi) wizyta jest odnotowana. Mój brat próbował wczoraj również wejść na stronę i GA również nie widziało jego wizyty. Z telefonu natomiast znowu wszystko było ok- wizyta odnotowana.

Nie jest jednak tak, że nie zlicza wszystkich, ponieważ ruch z komputerów "jakiś" jest... Jaka może być tego przyczyna?

Drugie  moje pytanie wygląda następująco- ponieważ znalazłam informację w sieci dotyczącą tego, że  w kodzie śledzenia można wprowadzić zmianę związaną z tym, że współczynnik odrzuceń liczony jest jako odsetek ludzi, którzy opuścili stronę będąc na niej krócej niż np. 20s. W którym miejscu kodu powinnam wprowadzić tę linijkę, aby wszystko działało poprawnie? Innymi słowy, jak powinien wyglądać kod śledzenia z taką modyfikacją?

Odpowiedź eksperta 2verified_user

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

Monika podaj stronę www, to sprawdzimy. 

Najczęściej taki problem jest, gdy nie ma kodu Google Analytics na wersji na komputery. 

Drugą opcją są np. jakieś Adbloki, które macie włączone.

Co do opóźnienia, to najszybciej wdrożyć takie opóźnienie w Google Tag Managerze.

Bądź dodanie tego kawałka do kodu Google Analytics przy założeniu, że korzystasz z Universal Analytics.

setTimeout(“ga(‘send’,’event’,’Nazwa kategorii np. Nowy Bounce Rate’,’nazwa działania np. Czas na stronie powyżej 10 sek’)”,10000);

czyli do Swojego kodu dodajesz tą dodatkową linijkę jak poniżej

<script>
  (function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){
  (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o),
  m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m)
  })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga');

ga('create', 'UA-XXXXXXXX', 'auto');
  ga('send', 'pageview');
  setTimeout(“ga(‘send’,’event’,’Nowy Bounce Rate’,’Czas na stronie powyżej 10 sek’)”,10000);
</script>

Dominik Myślak

Nowicjusz ✭

Od razu dziękuję za odpowiedź! Podaję adres: www.na-macierzynskim.pl , zmianę w kodzie wprowadziłam. Sprawdziłam też i wiem, nie mam żadnych filtrów... I zastanawia mnie, czy może nie czytać po prostu wejść z komputerów na moją stronę w miejscach, w których logowałam się do panelu?

Najlepszy Współtwórca

Wszystko wygląda OK

Jedyne co mi przychodzi do głowy, to przerzuciłbym kod za sam znacznik <head> - w tej chwili jest tuż przed zamykającym </head> a nad nim trochę kodu. Może zanim załaduje się kod analytics, coś mu przeszkadza...

Na pewno nie masz jakiś filtrów wykluczających Twój adres IP czy coś podobnego?

Dominik Myślak

Nowicjusz ✭

No właśnie nie mam, specjalnie sprawdzałam parę razy. Zaraz zmienię sobie miejsce kodu

Wschodząca Gwiazda

Korzystasz z jakiejś wtyczki czy kod GA wstawiasz ręcznie w szablonie strony?

Bo czasem w przypadku wtyczek jest tak, że osoba, która się zaloguje do panelu adm. strony ma ustawione w ciasteczku żeby kod GA się nie odpalał.

Możesz sprawdzić, czy po wylogowaniu z CMS'a i wyczyszczeniu ciasteczek dla tej domeny Twój ruch zacznie być liczony?

Tomasz Ciepłucha

Nowicjusz ✭

Zrobiłam to, co napisałeś, i nadal  moich wizyt nie liczy. Znaczy, mnie akurat zależy na tym, żeby moich nie liczyło, ale generalnie chciałabym, żeby z innych komputerów ruch był jednak zliczany poprawnie Emotikon: Mrugający

A co do kodu w GA, zmieniłam tam już na 60 sekund i nadal współczynnik odrzuceń jest strasznie  mały, teraz dałam 90 sekund i zobaczę, jak to zadziała...  Bo współczynnik odrzuceń na poziomie 20% jest aż nierealny. Nie mówiąc o tym, że jak ustawiłam 10 sekund, to BR był 2%

Najlepszy Współtwórca

A nie masz jakiegoś zdarzenia, które się uruchamia po wejściu na stronę i wpływa na współczynnik?

Dominik Myślak