Obecnie 153 forumowiczów jest online
Obecnie 153 forumowiczów jest online
Porozmawiaj na temat implementacji kodu śledzenia w wielu domenach, ustaw śledzenie zdarzeń. Dowiedz się, czym jest Universal Analytics i jak korzystać z Menedżera tagów Google.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Dwa zdarzenia onclick (odsłony bannera + kliknięcia w niego)

Nowicjusz ✭

Cześć, walczymy z kodem Zdarzeń GA na śledzenie odsłon bannera i kliknięć w niego. 

Czy ktoś może pomóc, powiedzieć, jak zmodyfikować ten kod tak, aby śledzić liczbę wyświetleń całkowitych banneru i liczył kliknięcia w niego? Będę bardzo wdzięczny. 

Google GA nie reaguje i nic nie pokazuje w panelu po ustawieniu takiego kodu: 

 

<a rel="external nofollow" href="JAKIŚ_LINK" onclick="ga('send', 'event', 'Promotion Link', 'click', 'Kampania2018');ga('send', 'event', 'pageview','Odslony_Kampania2018');" target="_self" class="widget_sp_image-image-link" title="Kliknij tutaj"><img alt="kampania" style="width: 100%;" src="LINK_DO_GRAFIKI.jpg" /></a>

 

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Dwa zdarzenia onclick (odsłony bannera + kliknięcia w niego)

Najlepszy Współtwórca

Kamil tylko pytanie co dokładnie chcieliście uzyskać wdrażając tu wirtualne odsłony? Poczytaj o śledzeniu https://support.google.com/analytics/answer/1012044?hl=pl

 

Liczba wyświetleń danego bannera poda Ci po prostu liczba odwiedzeń danej podstrony.

 

Bądź możesz śledzić widoczność danego elementu i możesz to wdrożyć przez Google Tag Managera https://www.youtube.com/watch?v=faBNebOHxsU&t=723s

 

Dodatkowo jak już wgrasz kontener z Google Tag Managera na stronę, to będzie Ci o wiele prościej ustawiać zdarzenia i śledzić np. kliknięcia w ten banner.

Tu masz jak śledzić przycisk, ale to praktycznie to samo https://www.youtube.com/watch?v=iaJ9HHvKeL8  - z tego co widziałem to chyba jest starsze video, bo chyba sam GTM jest nieco inny pod względem panelu, ale poradzisz sobie.

 

A tu masz więcej o GTM https://support.google.com/analytics/answer/6163796?hl=pl

 

Dominik Myślak

Dot.: Dwa zdarzenia onclick (odsłony bannera + kliknięcia w niego)

Wschodząca Gwiazda

W podanym kodzie dwa razy są wysyłane zdarzenia po kliknięciu w link więc to na pewno nie jest potrzebne.

ga('send', 'event', 'Promotion Link', 'click', 'Kampania2018');

ga('send', 'event', 'pageview','Odslony_Kampania2018');

Jeżeli obecnie w Analytics w ogóle nie widzisz tych zdarzeń to być może jest stara wersja kodu śledzącego na stronie lub np. obiekt śledzący ma inną nazwę. Najlepiej będzie jak podasz stronę w celu weryfikacji.

 

Natomiast abstrahując od tego, czy kod działa, czy nie to dla biblioteki analytics.js (czyli kodu Universal) możesz zrobić coś takiego: 

 

<a rel="external nofollow" href="JAKIŚ_LINK" onclick="ga('send', 'event', 'Baner reklamowy', 'Kliknięcie banera', 'Nazwa banera');" target="_self" class="widget_sp_image-image-link" title="Kliknij tutaj"><img alt="kampania" style="width: 100%;" src="LINK_DO_GRAFIKI.jpg" onload="ga('send', 'event', 'Baner reklamowy', 'Wyświetlenie banera', 'Nazwa banera', {nonInteraction: true})"/></a>

czyli do kodu obrazka dodaj zdarzenie onload (które uruchomi się po wczytaniu obrazka) i wyśle zdarzenie do GA o odsłonie banera. Ponieważ zdarzenie to wyśle się natychmiast po wczytaniu obrazka i nie ma to związku z działaniem użytkownika dodatkowo dobrze jest dodać parametr nonInteraction: true, żeby zdarzenie to nie miało wpływu na wsp. odrzuceń.

Czyli jedno zdarzenie będzie do śledzenia wyświetleń banera, a drugie do śledzenia kliknięć w niego.

Tomasz Ciepłucha