Obecnie 229 forumowiczów jest online
Porozmawiaj na temat implementacji kodu śledzenia w wielu domenach, ustaw śledzenie zdarzeń. Dowiedz się, czym jest Universal Analytics i jak korzystać z Menedżera tagów Google.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Duplikacja pixela facebooka

Student ✭

Jakiś czas temu zauważyłem, że w konsoli widnieje błąd

Facebook Pixel Error: Duplicate Pixel ID

Pixel Facebooka oczywiście wrzucony przez GTM. Przeszukałem fora internetowe i na zagranicznym forum google udało mi się znaleźć poniższe rozwiązanie: 
https://productforums.google.com/forum/#!topic/tag-manager/GIaDNascpYw

Nie bardzo jednak wiem, co mogę zrobić z wstawioną zmienną w kodzie czyli {{fBPixelType}} ? Mam ją po prostu stworzyć jako zmienna zdarzenia automatycznego? Ona do czegoś konkretnie ma się odwoływać? Spróbowałem wg moich powyższych domysłów ale otrzymuję informację w konsoli, że: 

Facebook Pixel Warning: You are sending a non-standard event 'gtm.js'. The preferred way to send events is using trackCustom. See https://www.facebookmarketingdevelopers.com/pixels/up#sec-custom for more information

Powinienem się przejmować?

Student ✭ ✭ ✭

Michał,

Jak wyglądają wszystkie tagi związane z facebookiem dla tego kontenera, którego dotyczy problem? Czy to jest jedynie kod remarketingowy czy również konwersji?

Student ✭

Piotrze, 

Całość wykonywałem wg tego poradnika. https://www.facebook.com/business/help/1021909254506499

W kontenerze są 3 kody. Główny, dla mierzenia konwersji i dla remarketingu.

Nie wiem w ogóle o co chodzi ponieważ wewnątrz jednego konta mam dwa kontenery, na różne strony. Wszystko ustawione jest tak samo, niemniej na jednym kontenerze właśnie pojawia się wspomniany błąd duplikacji kodu fb, na drugim tego błędu nie ma.

Ostatnio w ogóle pojawił się jeszcze inny problem, mianowicie na drugim kontenerze (tym gdzie błąd z duplikacją nie występuje), kod remarketingowy w ogóle nie dociera do osób, do których powinien remarketing trafiać czyli do osób, które oglądały jakiś towar, ew dodały do koszyka i opuściły stronę. I nie wiem o co chodzi :/

Dot.: Duplikacja pixela facebooka

[ Edytowane ]
Student ✭ ✭ ✭

W wypadku, o którym piszesz wystarczą dwa kody tj.

1) Główny wraz z Pageview (w instrukcji opisany jako kod podstawowy).

2) Konwersji i ten jest opisany https://www.facebook.com/business/help/952192354843755

Przy kodzie drugim zamiast odpalać ponownie kod inicjalizacji wykorzystaj sekwencjonowanie tagów i skonfiguruj go tak, by Pageview odpalał się przed nim.

Drugi z kodów będzie wówczas wyglądał:

<script>
fbq('track', 'AddToCart');
</script>

plus dodatkowo część <noscript> z odpowiednim typem konwersji.

Jeśli zaś chodzi o pytanie co oznacza {{fBPixelType}} to jest to typ konwersji, który zapewne można zdefiniować w zmiennych jako stałą. Polecam jednak rozwiązanie zaproponowane powyżej.

[ Edytowane ]
Student ✭

Kod główny, wyświetlany na wszystkich stronach, spoko - to rozumiem. Tylko widzisz, jest problem. Bo kiedy ustawiałem tak jak w instrukcji, tj kod konwersji po zrobieniu zakupów jako kod, który ma się ładować po kodzie głównym to pixel helper wykazywał, brak ładowania się piksela. Musiałem zastosować taką procedurę, że główny kod czyli z 

fbq('init', '################');
fbq('track', "PageView");

Ładuje się na wszystkich stronach, poza stroną "podziękowanie za zakupy". Natomiast na stronie "podziękowania za zakupy" ładuje się znowu osobno cały kod w całości wraz z kodem do mierzenia konwersji, czyli wyglada to mniej wiecej tak: 

fbq('init', '################');
fbq('track', "PageView");
fbq('track', 'Purchase',);

I w sumie nie bardzo rozumiem, na jakiej zasadzie miałby działać akcja remarketingu i konwersji w ramach działania jednego kodu, gdzie remarketing zbiera dane o użytkownikach chodzących po stronie ale nie dokonujących zakupów, a kod konwersji zbiera dane tego co i za ile kupili klienci sklepu. Poza tym powyższa sytuacja dotyczy kontenera nr 1 czyli kontenera, gdzie się pojawia dubel pixela facebooka już na pierwszej stronie (homepage). Natomiast na kontenerze nr 2 wszystko jest ustawione identycznie, błąd dubla kodu się nie pojawia, ale za to remarketing nie dociera w ogóle do grupy osób, która "buszowała" po sklepie. 

Student ✭ ✭ ✭

Prośba o screeny z aktualnych tagów dotyczących FB (najlepiej skonfigurowanych według schematu, który podałem) oraz adres www. Zakładam, że wynika to z błędnej konfiguracji tagu w kontenerze GTM.

Student ✭

Piotrze, tak to wygląda:

Główny pixel facebooka:

01_PL.jpg

następnię ViewContent:

02_PL.jpg

I kod do konwersji Niestety, jak zauważyłeś, główny pixel jest wyłączony na stronie transakcyjnej, zaś jest on w całości wrzucony wraz z kodem odpowiedzialnym za wrzucenie konwersji. Gdybym zostawił metodę, że główny pixel ma się ładować wszędzie, a kod odpowiedzialny za konwersję zrobił na takiej samej zasadzie jak ViewContent to pixelHelper pokazuje, że pixel nie został uruchomiony bo nie można go odnaleźć. 

03_PL.jpg

Taka sama konfiguracja jest na drugiej bliźniaczej stronie (nowy kontener) z tym, z taka różnicą, że tam strona nie wywala błędu duplikującego się pixela facebooka, ale za to jest problem w zbieraniu informacji o kliencie na potrzeby reklamy do remarketingu FB. 

Strona bliźniacza - główny pixel facebooka:

01_CZ.jpg

Strona bliźniacza - ViewContent:

02_CZ.jpg

Strona bliźniacza - konwersja:

03_CZ.jpg

Co do podania adresu strony, można by zrobić to jakoś przez PW albo mailowo?  Może pewne obawy są nieuzasadnione jednak wolałbym tak publicznie nie zostawiać adresów - jeśli to nie kłopot oczywiście. 

Student ✭ ✭ ✭

Napisz proszę adres na e-mail. Podałem go w profilu.