Obecnie 261 forumowiczów jest online
Obecnie 261 forumowiczów jest online
Porozmawiaj na temat implementacji kodu śledzenia w wielu domenach, ustaw śledzenie zdarzeń. Dowiedz się, czym jest Universal Analytics i jak korzystać z Menedżera tagów Google.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Brak śledzenia kampanii AdMob

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭

Cześć, mam nadzieję że to dobry dział, ale żaden inny raczej nie pasuje Emotikon: Szczęśliwy

Promuję aplikację mobilną w innych moich aplikacjach mobilnych za pomocą AdMob. Skonstruowałem linki śledzące za pomocą Google Play Link Buildera i wyglądają np. tak: 

https://play.google.com/store/apps/details?id=[ID]&referrer=utm_source%3Dgoogle%26utm_medium%3Dcpc%26utm_term%3D[APP_name]%26utm_content%3Dinterstitial480x320%26utm_campaign%3Dadmob%26anid%3Dadmob

(tam gdzie jest [ID] powinien być właściwy ID aplikacji a tam gdzie [APP_name] czyli w parametrze "term" wstawiam nazwę aplikacji, w której prowadzę promocję).

Nnie widzę wejść z tej kampanii w Google Analytics. Co jest o tyle dziwne, że:

a) widzę w GA wejścia z innych źródeł poprawnie, więc wydaje się, ze konfiguracja GA jest ok
b) kiedy powyższy link wkleiłem ręcznie do przeglądarki w telefonie i pobrałem aplikację - widziałem swój test prawidłowo w GA, jednak kiedy wrzuciłem ten sam link do kampanii AdMob - nie widze w GA żadnych kliknięć
c) sam AdMob pokazuje mi już kilka tysięcy wejść i kilkaset konwersji - w GA - cisza, tj. zakładam że wszystko wpadło w "direct"

Kontaktowałem się z supportem i od paru tygodni się nad tym głowimy. Wiem, że Google oficjalnie wspiera Firebase do analityki aplikacji mobilnych, ale tak czy inaczej GA powinien działać prawidłowo z AdMobem.

I ostatnia kwestia (mam nadzieję, że ktoś tu doczyta Emotikon: Szczęśliwy) - czy znacie jakieś miejsce/forum gdzie można podyskutować o AdMobie? Nie ma on oficjalnego dedykowanego forum z tego co wiem.

Pozdrawiam,
Kajetan

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Najlepszy Współtwórca

Nowicjusz ✭

Dzięki, zapytam tam.