Obecnie 986 forumowiczów jest online
Porozmawiaj na temat implementacji kodu śledzenia w wielu domenach, ustaw śledzenie zdarzeń. Dowiedz się, czym jest Universal Analytics i jak korzystać z Menedżera tagów Google.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Brak odpalonych tagów

Nowicjusz ✭

Na stronie http://pl.houseofbeauty.co.uk/ nie odpalają się żadne tagi.

Wcześniej wszystko działało dobrze, kiedy było wrzucone przez panel skyshop'u, ale nie działał ecommerce, dlatego kod został wrzucony ręcznie przez support.

Teraz zlicza ecommerce, który działa w oparciu o zdarzenie psh.purchase, ale dla odmiany nie działa nic poza tym.

Tagi nie były zmieniane, są prawidłowo skonfigurowane, np. podstawowy tag na wyświetlenie strony też się nie wyświetla, niezależnie od tego czy "page hostname równa się houseofbeauty.co.uk" czy "page hostname zawiera houseofbeauty".

Jakieś pomysły?

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Anna K
listopad

Brak odpalonych tagów

Wschodząca Gwiazda

Sprawdziłem w konsoli .js co znajduje się w dataLayer i okazało się, że nie ma tam w ogóle zdarzenia gtm.js, które standardowo powinno być uruchamiane jako pierwsze po uruchomieniu kodu.

W związku z tym popatrzałem jeszcze raz do kodu strony i znalazłem problem - zaraz za otwierającym tagiem <body> masz linijkę kodu, która inicjuje dataLayer:

<script>
dataLayer = [
];
</script>

Powoduje to, że wartość dla dataLayer, które jest wstawiana w pierwszym fragmencie kodu GTM jest nadpisywana.

Musisz zatem albo usunąć poniższy kod całkiem ze strony:
<script>
dataLayer = [
];
</script>
albo przenieść go nad pierwszy fragment kodu kontenera GTM.

I wszystko będzie działać.

Tomasz Ciepłucha

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wszystkie odpowiedzi

Brak odpalonych tagów

Wschodząca Gwiazda

1. czy kontener został opublikowany po zmianach?

2. ja po wejściu na stronę widzę nazwę hosta pl.houseofbeauty.co.uk więc reguła nazwa hosta równa się houseofbeauty.co.uk nie może działać, co do drugiej to sprawdź literówki, a najlepiej uruchamiaj tag za pomocą predefiniowanej reguły All Pages

3. możesz wrzucić zrzut ekranu z konfiguracją tego tagu i reguły, którą go uruchamiasz?

Tomasz Ciepłucha

Dot.: Brak odpalonych tagów

Nowicjusz ✭

ad. 1. Kontener oczywiście był opublikowany.

ad. 2. Tutaj moja literówka przy opisywaniu problemu, oczywiście reguła z nazwą hosta zawierała "pl.", w konfiguracjach jednej i drugiej reguły nie było literówek. Przetestowałam też regułę All Pages, ale tag nadal się nie odpala.

ad. 3. poniżej screeny:

regułaregułatagtag

Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Anna K
listopad

Brak odpalonych tagów

Wschodząca Gwiazda

Sprawdziłem w konsoli .js co znajduje się w dataLayer i okazało się, że nie ma tam w ogóle zdarzenia gtm.js, które standardowo powinno być uruchamiane jako pierwsze po uruchomieniu kodu.

W związku z tym popatrzałem jeszcze raz do kodu strony i znalazłem problem - zaraz za otwierającym tagiem <body> masz linijkę kodu, która inicjuje dataLayer:

<script>
dataLayer = [
];
</script>

Powoduje to, że wartość dla dataLayer, które jest wstawiana w pierwszym fragmencie kodu GTM jest nadpisywana.

Musisz zatem albo usunąć poniższy kod całkiem ze strony:
<script>
dataLayer = [
];
</script>
albo przenieść go nad pierwszy fragment kodu kontenera GTM.

I wszystko będzie działać.

Tomasz Ciepłucha

Brak odpalonych tagów

Nowicjusz ✭

Rzeczywiście, masz rację.

Bardzo dziękuję za pomoc.