Obecnie 219 forumowiczów jest online
Obecnie 219 forumowiczów jest online
Porozmawiaj na temat implementacji kodu śledzenia w wielu domenach, ustaw śledzenie zdarzeń. Dowiedz się, czym jest Universal Analytics i jak korzystać z Menedżera tagów Google.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz
Highlighted

Analytics - gtag.js + analytics.js

Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Witam serdecznie,

mam pytanie odnośnie implementacji dwóch kodów śledzenia w jednym serwisie.

W takich oto konfiguracjach:

1. analytics.js UA-11111111-1 <-usługodawca
2. analytics.js UA-22222222-1 <-prywatny

Tag Assistant w tej konfiguracji podaję, że kod prywatny jest ok: Pageview requests, a kod usługodawcy: No HTTP response detected

Tag Assistant:
1. analytics.js UA-11111111-1 <-usługodawca - No HTTP response detected
2. analytics.js UA-22222222-1 <-prywatny - Pageview requests

Czy dwa kody analytics.js o różnych UA to dobre rozwiązanie?

Dwa:

Chcemy podmienić kod prywatny z analytics.js na gtag.js. Jednak po tym zabiegu dane na koncie prywatnym nie zgadzają się z rzeczywistymi zdarzeniami na podglądzie live w Analytics.

Tag Assistant:
1. analytics.js UA-11111111-1 <-usługodawca - Pageview requests
2. gtag.js UA-22222222-1 <-prywatny - Non-standard implementation

Proszę o sugestie jakie rozwiązanie będzie najlepsze?
Odpowiedź eksperta 2verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Daniel P
styczeń

Najlepszy Współtwórca

Usuwasz wszystkie kody ze strony. Zostawiasz tylko 1 GTM, ktory ma wyzwalac odpowiednie uslugi na danych hostach. 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wschodząca Gwiazda

Możesz wysyłać dane do dwóch usług z wykorzystaniem kodu Universal Analytics ale nie polega to na wstawieniu dwa razy kodu w standardowej wersji z różnym identyfikatorem usługi bo wówczas efekt jest taki, że do pierwszej usługi (tej, której kod zamieszczony jest na stronie jako pierwszy) dane wysyłają się podwójnie, a do drugiej nie wysyłają się wcale.

Wymaga to specjalnej implementacji, o której możesz poczytać tutaj: 

https://developers.google.com/analytics/devguides/collection/analyticsjs/creating-trackers#working_w...

Natomiast zamieszczenie jednego kodu w wersji Universal Analytics, a drugiego jako globalny tag witryny jest trochę bez sensu, aczkolwiek te kody się "nie kłócą" ze sobą i śledzenie powinno działać prawidłowo. Komunikat Non-standard implementation możesz w tym przypadku zignorować.

Co to znaczy, że dane na koncie prywatnym nie zgadzają się z rzeczywistymi zdarzeniami? Śledzisz też jakieś zdarzenia? Czy tylko odsłony?

Tomasz Ciepłucha

Dot.: Analytics - gtag.js + analytics.js

Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Cześć Tomasz, dzięki za informacje.

Jak jest analytics.js i gtag.js to na globalnym tagu widać tylko wejście na stronę główną serwisu. Do drugiego konta nie mam dostępu, więc nie wiem co jest tam rejestrowane. 

Druga sprawa, konto analytics.js usługodawcy jest podłączone do kilku serwisów w niezmienionej postaci skryptu. Serwisy te są o różnej tematyce z różnym asortymentem.

Chcę następnie połączyć konto sklepu internetowego ze stroną B2B. Tylko na stronie B2B znów pojawia się ich skrypt (ten w niezmienionej postaci)

Co najlepiej zatem zrobić?

Zmienić tag na globalny, nadać im prawo do tego konta oraz poprosić o usunięcie ich skryptu? 

Najlepszy Współtwórca

Czy na kazdej podstronie masz zainstalowany kod sledzacy GA?

Mozesz to sprawdzic tutaj -> http://gachecker.com/

Pamietaj, ze nowe Uslugi moga dzialac z chwilowym opoznieniem. 

Idealnie by bylo poznac adresy URL stron, zeby pomoc. 

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Cześć Maciej,

Kod był na każdej stronie. Obecnie są 2x analytics.js

Chcę połączyć te serwisy:

marketelektryczny.pl z b2b.grodno.pl

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

Czesc! 

To zastosuj cos na wzor roll up reportu. 

Wrzuc na obie domeny ten sam kod z tym samym UA. Ustal w filtrze dopisywanie hosta do URL i bedziesz miec ruch z 2 stron w jednym GA. 

idealnie by bylo trzymac w osobnych uslugach (inne UA) ruch do kazdej z podstron. Niezaleznie czy zrobisz to przez analytics.js lub gtag.js

Tak jak patrze po kodzie to masz zle zainstalowane oba konta GA. Popraw instalacje GTM i za jego posrednictwem uruchom dwie uslugi GA

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Maciej, wiem że konta są źle zainstalowane. Kod usługodawcy jest w tej samej postaci jeszcze w innym serwisie...

Ja mam dostęp do GTM i do jednego GA (prywatnego) lecz nie posiadam dostępu do kodu.

Szukam najlepszego rozwiązania, żeby przekazać usługodawcy jak to ma być zainstalowane.

Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Daniel P
styczeń

Najlepszy Współtwórca

Usuwasz wszystkie kody ze strony. Zostawiasz tylko 1 GTM, ktory ma wyzwalac odpowiednie uslugi na danych hostach. 

Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Dzięki za pomoc!